AMMATTILAISET.HAKEKAA LAGUNAN MUOTOILUOSASTOLLE TÖIHIN.LUULTAVASTI PAIKKA AUKI,KOSKA VAIKUTTAA UUDEN LAGUNAN ULKOMUODON PERUSTEELLA ETTEI SIELLÄ OLE KETÄÄN JOLLA OLISI TYYLI-KÄYTÄNNÖLLISYYDEN TAJUA.
Muotoilijan paikka
gordini
1394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä töihin pitäisi hakea ylimpään johtoon.
Siellä tehdään päätökset siitä mitä valmistukseen päästetään ja konseptiautojen perusteella muotoiluosastolla kyllä on päteviä kavereita töissä.
Päätökset valmistukseen hyväksyttävistä malleista tekevät tällä hetkellä harmaata kokopukua käyttävät talous- tai laki-ihmiset jotka pelkäävät ihan hysteerisesti sitä että auto näyttäisi joltain ts. se voisi karkoittaa jonkun ostajan joka haluaa yhtä mitättömän muotoilun kuin loistavasti myyvässä tojotassa.
Rellulla ei ole selvästikään tajuttu että Lagunalla ei ole valtavaa merkkiuskollista ostajakuntaa jota ei vain saa pelästyttää kilpailijalle liian repäisevällä muotoilulla.
Rellulla ei ole tuon mallin kohdalla mitään muuta kuin voitettavaa joten olisi kannattanut repäistä kunnolla. Sisältä se kyllä on ihan tyylikäs.