talouden. Nyt on myynnin aika: Maat ja mannut myyntiin! Jos edes murto-osa Venäjän valtavista investoinnista suuntautuisi Suomeen niin niillä rakennettaisiin kymmeniä paperitehtaita.
Rikkaa venäläiset pelastavat Suomen
kaatuvan
3284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
venäläisillä uusrikkailla voi olla niin paljo rahaa, et joku kaunis päivä ne omistaa yhen kylän tuolla saimaan rannalla , ennenkuin ehtii kissaa sanoa. Sitte tulee parku, ainakin jos on kuunnellu noita saimaan rantojen asukkeja. Siellä on jo paljon mökkejä ja alkaa olla myös lomakyliä, missä venäläisiä. Tervetuloa siis rahaa Suomeen. Mitä muuta?
paperitehtaita tarvitset?
Tosi on vaikka sitä ei perusjuntti kehtaa myöntää.
Suomi ei omin voimin ja ilman kansainvälisiä sijoittajia tule pärjäämään. Parasta on avata alemmin verotuksin ulkomaalaisille sijoittajille markkinoita jos vielä haluatte katon pään päälle tulevaisuudessa.
Ei toki kuulu kotkalaiseen, suomalaiseen luonteeseen yleensä toivottaa ulkomaalaisia tervetulleeksi. Vaikeuksia teettää ulkopaikkakuntalaistenkin kanssa, puhumattakaan samassa kaupungissa asuvista jotka eivät satu olemaan yhtä putkinäköisiä palikoita mikä kuuluu peruskotkalaiseen luonteeseen.