VIIKKARISSA

maaherrankatu-varvinkatu-juhana herttuankatu akselilla pyörii isokokonen tummiin pukeutuva huppupää kundi kokeilemassa joka auton ovea. varsinki vanhempien. oon hiipparin huomannut jo muutaman kuukauden pyörimässä aamuyöllä autojen kimpussa ulkoiluttaessani koiraa. pankaapa ovet lukkoon. ettei kamat hävii. poliisit ei kerkee joka hiipparin perään kuitenkaan lähtee. niitähän täällä porissa riittää =)
5613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Muistatko sitä Autovarasfilmiä, Majanlahti taisi olla pääosassa. Se saisi tulla uusintana.

Äänestä
  • Jos eksyy mun pihaa niin ammun haulikolla ja syötän koirilleni...

    Äänestä

on aivan sama onko vanhojen autojen ovet lukossa, kunnon autovaras saa ne kyllä auki oikeanlaisella työkalulla jonka hän varmasti tietää ja omistaa. Jos kerran olet huomannut tämän hiipparin miksi et tee mitään, vetäse vaikka pesäpallomailalla ja pakene paikalta mut muista kattoo ettei kukaa nää eikä tunnista sua myöhemmi :)

Äänestä
  • pienikokonen nainen että mun ei ehkä kannata lähtee uhitteleen =)edes pesäpallo mailan kanssa =) poliiseille olen pirautellut pariin otteeseen hoitakoon kukin loput itse.

    Äänestä

  • sen verran kirjoitti:

    pienikokonen nainen että mun ei ehkä kannata lähtee uhitteleen =)edes pesäpallo mailan kanssa =) poliiseille olen pirautellut pariin otteeseen hoitakoon kukin loput itse.

    meidän autoa ammuttiin uutena vuotena melkein raketilla olimme lähdössä kun kuului bum onneks ei osunut
    ne hiiparit on varmaa niitä juoppoja mitä tos puutalos asuu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AUTOVARAS kirjoitti:

maaherrankatu-varvinkatu-juhana herttuankatu akselilla pyörii isokokonen tummiin pukeutuva huppupää kundi kokeilemassa joka auton ovea. varsinki vanhempien. oon hiipparin huomannut jo muutaman kuukauden pyörimässä aamuyöllä autojen kimpussa ulkoiluttaessani koiraa. pankaapa ovet lukkoon. ettei kamat hävii. poliisit ei kerkee joka hiipparin perään kuitenkaan lähtee. niitähän täällä porissa riittää =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu