Tallinnan ja Helsingin romahdus

1244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa ei myyjä tingi, jolloin myyntiaika on pitkä:

"kauppoja hidastaa jonkin verran se, että ostajan ja myyjän näkemykset hinnasta eivät aina kohtaa.

– Ostajat tekevät hinnat alittavia tarjouksia, mutta myyjät eivät ole halukkaita tinkimään, hän toteaa."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Downhill kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=8844

http://www.taloussanomat.fi/omatalous/2008/01/05/Tusinakotia myyd%E4%E4n yh%E4 pidemp%E4%E4n/2008189/322

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu