Carrols

tyyne ruusunen

Miksi carrols-ravintola lopetti? Asun ihan tässä linja-auto aseman vieressä ja pidin todella niistä ranskalaisista. Onko jollakin tietoa tuleeko uusi yrittäjä?

3

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heps Burger

      Hesburger os jo vuosia sitten Carrols-toiminnan Keskolta. Carrolsseja jäi Suomeen vain muutama muiden muuttuessa Hesburgereiksi ja joidenkin lopettaessa.
      Ne ranskikset olivatkin siis Hesen tuotteita. Tai oikeastaan ulkomailta tuotavia pakasteita. Carrols on/oli vain liikemerkki.

    • Tyyne Ruusunen.

      Olenkin siis syönyt tietämättäni jonkin monikansallisen yhtiön pakastamia, ties missä saastemaaperässä kasvatettuja ranskanperunoita.
      Rasvakaan ei ole siis ollut Kukaisten rypsipelloilla saariston auringon elinvoimaiseksi kypsyttämää rypsiä, josta öljy uutettu. Olen perin pettynyt.

      • tyyne ruusunen

        En ole lainkaan pettynyt. Sain ainakin vähän aikaa syödä maukkaita ja suolaisia ranskalaisia. Ihan eri maata kun hesburkissa tai makdonaltsissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7433
    2. 80
      5018
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4849
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4258
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3048
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2679
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2576
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2229
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2211
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1840
    Aihe