Miksi kaikki miehet on niin laiskoja, kun siivota pitäis?
Miksi kaikki miehet
Annastiina h
22753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
-koska siivous on akkojen puuhaa.... :)
Miehethän tarinoiden mukaan lojuvat ainoastaan
sohvalla. Joten siivous velvoite ei ulotu
kovin laajalle alueelle, vai??????
vai siivoa, ootkos tehnyt jonkun tutkimuksen, ja miten laaja otos sulla on? Minä siivoan usein ja kaikki miehet joita tunnen siivoaa myös.Ja siivoaminen ei oo "akkojen" puuhaa niikuin joku tyhmä kirjoitti, tuommoisille on äidit siivonneet mut kyllä ne oppii, kun aikansa sotkussa elävät . Ja nää jotka sanoo ettei siivoa yrittää olla niin miestä, että, mutta tosiasiassa ovat juu... no olkoon. Peseehän miehet autonsakin se on myös siivoamista. Että täälleen,, ja siivoaminen on sitä paitsi ihan kivaakin
kaiki?
Miehet metsästävät ja sotivat.
Naiset hoitavat kodin!
Yksinkertaista.
Ei pitäisi yrittää elää vastoin luonnon järjestystä!
metsällä? Entä sotimassa?
mun ex oli aina harja-rikkalapio-tiskirätti kädessä,
multa meni hermot!
on yleensä melko siisti. Ei ihan puts plank, mutta ei myöskään törkykasoja nurkissa. Kissani eivät suostu siivoamaan edes omia karvojaan ja akkaa kun ei enää ole, on pakko siivota.
Nyt on vaan taas ongelma. Periaatteeni on, että raavas mies ei ilman olutta siivoa. (Esim olkkarin maton pesu Iso olut ja huuhtelu toinen iso.)Vietän melko monetta kertaa tipatonta tammikuuta.
Pitäiskö olla kuukausi imuroimatta ja pesemättä lattioita vai tinkiä pyhästä periaatteestaan (siis siivota ilman olutta)?
Katselen vielä muutaman päivän, ennen kuin teen lopullista ratkaisua.
ovat päinvastaisia. Vain äitini ja ex-anoppini olivat siistejä ja pitivät järjestystä asunnoissaan. Ex-vaimo ja tytär olivat/ovat kovia sotkemaan mutta siivoamaan oli/on kumpaakin lähes mahdoton saada.
työtä on aina mukava seurata sivusta.
Osallistuminen asiaan saa aikaan vain väheksyviä tuhahduksia ja kiukuttelua vääristä menetelmistä.
Ihan kuin laskisi muijan säätämään venttiilejä tai automaattivaihteistoa, tai laittamaan "todella hyvää" ruokaa.
On ihan hyvä että kaikilla on paikkansa.
miehet ole laiskoja sinä vaan olet sellaisen itsellesi löytänyt!
hulluja puhu, minä ainakin olen vikkelä livahtamaan ulos siinä vaiheessa. Näkisippä vaan, on autonpesua, huoltsikalla käyntiä ja vaikka mitä. Op
Autossahan sitä aikaa sitten tärväytyykin.
Sitähän pitää tietysti vahata ja puunata.
Eihän sitä hetkessä tehdä.:)
huoltsikan pimutkin on nykyään niin ystävällisiä, että kyllä siinä kelpaa vahaa ja tarvikkeita valita.
Tartteks sun huoltaa auto itse?
Huoltamon pesuautomaatti hoitaa pesun näin
talvisin. Määräaikas huollot on juttu toinen.
"Gadillagissa"on takuuaika.
mennä autosta takkuu kun en muistanut huollatta ajoissa, taisi tulla kateltua niitä pimuja liikaa. Korjataan sitte itse, voi hyvällä mielellä unohtaa siivoamisen. Op
nykyisille autoille osaa mitään tehdä.
Kyllä niissä huoltohommissa aikaa menee,
siivousaika kerkiää mennä monesti ohitse.:)
ei osaakkaan, menee aikkaa tuumatessa "jos nyt tuota koittais, äsh ei sittenkään" ja taas jäi siivoamatta, ehkä sitte ens kerralla. Op
sitä ihan aina tarvitse siivotakkaan.
Eikös se perusteellinen siivous ole
jouluksi tehty. Nyt pääseekin vähän vähemmällä.
Hyvää Yötä, nukkumaan täytyy tästä hilipasta.:)
hei... tapasin netti-ihastukseni joulukuun alussa ... kyllä hänellä on siistiä. Todella siistiä onkin. Mutta on vikojakin... ei soita kun kerran viikossa. Ei vastaan viesteihin eikä edes usein sähköpostiinikaan. Ottaa nokkiinsa monista sanoistani, vaikka ei ne ole negatiiseksi tarkoitettu. Väittää, että ei ole muita naisia, kun olemme molemmat ihastuneet toisiimme. Mutta kyllä on ihmeellistä kun vain nauttii yksin iltaisin alkoholia ja päivisin heittää lenkkiä. Mihin luotan...en haluaisi mennä kyttäämään. Onko teillä kokemuksia siisteistä miehistä ?
pihalle.
Pikkasen laiskan suonta vetää kun siivota
pitää,mutten viihdy kauan villakoirien kanssa.
Pakkohan sillon on niille kyytiä antaa kerran pari
viikossa.Sillon kun hurrikaani pojat piipahtaa
sillon on siistittävä melkein heti miten.:)