Elikkä. kun meen http://www.youtube.com/ nii sivu on ihan ihmeellinen. No kun yritän kattoo videoita nii siihen tulee: "Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player (linkkinä). Sitte kun meen tosta linkistä, lataan sen ja asennan sen mutta sitte kun yritän mennä uusiks youtubeen se ei toimi vieläkään. Asennus meni ihan tavallisesti, ei tullu mitään error tai jotain. Mitä teen???
Flash player ei toimi
4
4632
Vastaukset
- sakke.
Sitten lataa tuolta uusin versio ja asenna manuaalisesti
http://filehippo.com/software/browsers/- joo..
mulla on sama ongelma ton playerin kanssa. kun yrittää kattoo videoita tai jotain vastaavaa ei onnistu. en ole myöskään saanut ladattua sitä mistään. "poista tai muuta" valikossa ei ainakaan näy että koneella olis sitä enää... aboden sivuilta olen yrittänyt, mutta eipä onnistu. hyväksyin ehdot yms. mut lataaminen ei ala. ei ole myöskään mitään linkkiä tms. mistä sen voisi aloittaa.. toinen ongelma on myös se että tietopalkkiin tulee joku outo tiedotus että "nykyiset suojaus asetukset estävät WWW-sivuja käyttämästä nykyisiä activeX komponentteja. Ja pla pla plaa.. "poista tai muuta" valikosta kyllä löytyy abode flash player activeX.. poistanko sen ja yritän uudelleen?
- Näin se käy
Eipä mullakaan tuo youtube toimi kunnolla Operalla. IE:n kans ei mitään ongelmaa kyllä oo. Mutta jos tuo vikailmotus tulee koko ajan näkyviin, niin teepä näin.
Lataa tuolta:
http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=tn_14157
flash player uninstaller. Sammuta selaimet, mese ja kaikki ohjelmat mitä on päällä. Jos esim. mese jää päälle, tuosta ei oo mitään apua.
Tämän jälkeen haet googlella flash player. Ensimmäisenä listassa pitäis näkyä Adoben sivut, sinne vaan ja sieltä lataat flash-playerin. Jos käytät IE:tä, niin hyväksyt tältä sivulta tulevan ActiveX:än, sillä se asentaa sen. Asennuksen jälkeen sammutat selaimen ja käynnistät uudestaan. Mulla ainakin tämä toimi.- juu u
Sama juttu kuin teillä ei toimi vaikka asentaa sen. Oon yrittänyt 3 kertaa asentaa sen, mutta mitään ei tapahtu, valittaa vaan ettei sitä oo muka asennettu... :O
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199