alko äskö tee hirveest mieli olutta ja makkaraa! mitä olut ja makkaraa ostasin? mis ois paras hinta/laatusuhde? lidlis vai sales?
mistä halvimmalla?
paavalniemi
4147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Asiantuntemuksella laadittu valoikoima erilaisia makkaroita ja oluita on ollut eräs ohjenuoramme kilpailukyvyn ylläpitämiseksi. Raumalainen kuluttaja on keskivertosuomalaista vaativampi nimenomaan makkaran ja oluen suhteen. Yhtenä syynä lienee raumalaisten mieltymys mökillä tai omalla pihallaan grillaamiseen. Tarjolla on vahvojen kotimaisten kestosuosikkien lisäksi ulkolaisia vaihtoehtoja jos haluaa vaihtelua ja uusia kokemuksia sekä makunautintoja.
Olette täysin väärillä jäljillä. Meillä täällä Prismassa on otettu käyttöön "kyllä Siperia opettaa" -ohjenuora. Ensiksi toivomme mahdollisimman sateista säätä. Asiakas kävelee ulkoa likomärkänä ja saapuu leveille varastohallin käytäville.
Näin ollaan suoritettu alkukypsytys. Tässä vaiheessa kelpaa mikä tahansa halvempikin lenkkimakkaraksi kutsuttu tuote. Eikä sen edes tarvitse olla halpaa. Sillä aikaa henkilökuknta istuu taukotilassa lotraamassa kahvin kanssa.
Jos joku asiallisesti jostai asiasta kirjoittaa .niin heti on irvileuat vastaamassa älyttömyyksiä.
Citymarketissa olen kyllä ainakin itse saanut myyjän apua tarvittaessa. Harvoin he varmaan kahville ehtivät, jos juovatkin niin kiireessä seisaaltaan. Makkaran valinnassa olen saanut myös hyvää opastusta, miten grillata yms.
Liikuntarajoitteisena arvostan myös Citymarketin parkkihallia. Saan sinne auton kätevästi.
Mene lidliin siltä saat halvemmalla ja laadukkaanpaa kuin meiltä. Saksalaista laatua juomat ja makkarat. Me emme pysty tässä asiassa kilpailemaan, valitettavasti.