Kihlauduimme puolisoni kanssa 1.1.2008 ja kihlajaisia juhlistimme seuraavana viikonloppuna lähimpien sukulaisten, kummien ja ystävien kesken (n.30henkilöä). Kaikilla oli mahdollisuus tutustua toisiinsa -etenkin vanhemmillamme, ja yhteinen sävel löytyikin välittömästi! :)
Tarjoiluissa saimme paljon apua, piirakat ja voileipäkakut tulivat lahjoina tulevilta anopeilta ja apeilta, itse valmistimme salaatit ja täytekakun täällä kotosalla. Vieraat viihtyivät parhaimmillaan koko päivän.. :D Koko päivä oli niin lämminhenkinen, ettemme olisi missään nimessä halunneet jättää juhlia kokematta.
Harmi, että kihlajaiset ovat nykyään niin harvinaisia. Mikä sen mukavampaa kuin juhlistaa tärkeää askelta kohti avioliittoa itselle tärkeimpien ihmisten seurassa? :)
Kihlajaisista
4
1354
Vastaukset
- varmaan.....
kivaa leuhkia onnella. Minä en koskaan saa kihlajaisia enkä häitä, olen yksin koko loppuikäni.
- ap.
Mikäli iloisista asioista kerrotaan yleisesti, se on heti "leuhkimista omalla onnella"?! Ei ihme että suomi24-palstat pursuavat onnettomia juttuja -eihän muunlainen asiasisältö tule kuuloonkaan! ;)
Kyllä sinä vielä oman onnesi löydät.
- kiitos,
jos mieluummin ihan kahdestaan vaan. itse en ainakaan edes pidä isoista juhlista muutenkaan. kirkkohäitäkään en halunnut. kävästiin maistraatissa kääntymässä. se olikin niin ihkua, että voisi ottaa uusiksi joskus. ehkä
- Mimmu -81
Kannatetaan!
Meillä oli myös isommat kihlajaiset, porukkaa illanvietossa reilu parikymmentä henkilöä. Oli kakut ja suolaset, kuoharimaljat ja boolit - ja voi että oli hauskaa!! Vanhempamme pääsivät rennosti jutustelemaan ja tutustumaan, ja ystävien kanssa "vanhusten" vähitellen poistuttua jatkettin riemukasta iltaa aamuyölle asti :)
Ihania muistoja, ihania. Ja kovasti on tullut kiitoksia, että ihanaa kun jotkut vielä tällaisia juhlia järjestävät. Häissäkin porukka sitten tuntee jo vähän toisiaan niin sitä parempi meno silloin ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso204141Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504049Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133206Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663048Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1502619- 772604
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282293- 311799
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1141574- 201495