kuinka nopeasti siitä saa rahaa ja kuinka paljon? ja kuinka kauan hoito kestää?
munasolujen luovuttaminen
tuleva luovuttajako?
5410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kulut (matka ym. ) korkeintaan.
Munasolun luovutuksesta saa muistaakseni jotain 300 euroa kulut. EN muista tarkemmin, mutta siitä saa kyllä rahaa. Se on jo sen verran rajua kuitenkin.
yksityisellä luovuttamassa, sain siitä käteen n.300e verojen jälkeen..tehnyt sitä jo 3 kertaa mutta enään en uskalla kun olin tosi kipee viimeisimmän kerran jälkeen.
eli miten siinä edetään ja onko kauhean kivuliasta. enkä nyt todellakaan ole pelkän rahan takia sitä tekemässä. mutta ei se raha pahitteekseenkaa oo. minulla on jo yksi lapsi ja tunnen jotenkin että voisin auttaa muitakin.
hei! joillekin se on kivuliasta, joillekin ei....yksilöllistä! korvaus siitä riippuu varmaan paikasta, avalla korvaus on ollut 800e -verot.