Mistä löytyy pissapojan rele ja moottori. On hukassa pissapojan vehje...ei meinaan ruiki.
Ajovalojen toimii kyllä ja relekin löytyy.
Ajovalojen toimii kyllä ja relekin löytyy.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko löytynyt syytä pissapoikaongelmaan? Huomasin tänään täsmälleen saman vian omassa focuksessani. Olisiko sulake palanut? En löydä mistään kirjasta mikä sulake on pissapoikaa varten.
Ei ole löytynyt ongelmaa. Tilasin englannin kielisen korjausoppaan...jospa sieltä löytyis.
Tai sitten kysyn fordin huollosta, siellä luulis tietävän.
Kävikö sinulla niin, että neste loppui ja kun kaadoit uutta tilalle, niin sen jälkeen ei enää toiminutkaan? (Säiliö muuta päivä tyhjänä välillä) Minulla kävi niin. Yritän löytää tänään vikaa. Uskoisin, että moottori on vain jumittunut kiinni lian tai tahmaksi muuttuneet huonon lasinpesunesteen takia.
Otin koko säiliön pois ja mittailin...virta tuli mut moottori ei käynyt. Jumissahan se oli vaan..koputtelin sitä ja toimii!!! Ties sitten kuinka kauan. Sisälokasuoja pois ja säiliö mäkeen...täyttöputki pitää irrottaa konehuoneen puolelta vetämällä.
Terve,
tutkin tätä tätä samaa hommaa lauantaina, ja laiton tänne ohjeetkin, mutta jostakin syystä eivät ole näköjään koskaan tulleet näkyville. Minullekin oli tosiaan vain moottori jumissa nesteen loppumisen seurauksena. Nyt pelaa taas mainiosti. Korjauskonsti oli sama kuin sinullakin, en tosin irroittanut säiliötä ollenkaan, koputtelin vain suoraan moottoria.
Luultavasti moottorin hiilet on kuluneet, siten pölyttyneet ja likaiset tai tosiaan joku roska siellä oli. Mulla se jo kerran teki saman tempun mut lähti taas pelaa. kyllä sen uusiksi laitan ku seuraavaksi veden tulo loppuu. Tarvike moottori maksaa 20e.
Missä se moottori sijaitsee? Täällä sama ongelma.