ITALIA- RICCIONE PARTY PARTY!!!

matkustelija32465748

Olen kiinnostunut matkustamaan Italiaan Riccioneen. Ja haluaisin kysyä teiltä jotka olette käyneet siellä kokemuksia!!

Minkälainen hintataso, yöelämä, alkoholi(hinta), rannat ja ihmiset??

Millä matka järjestäjällä on halvimpia matkoja kyseiseen kohteeseen??

:)

2

1003

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkustelija32456748

      No ihan varmasti olet helvetin kiinnostunut matkustamaan. Ja kysyt niin perkeleen fiksuja kysymyksiä, niitähän ei kukaan olekaan aikaisemmin älynnyt täällä kysyä! Minkälainen hintataso on Kotkassa? Alkoholi(hinta)? Oisko rannat hiekkaa, vai savivelliäkö mahtavat olla? Ihmiset ovat ainakin fiksumpia kuin sinä.

      ;)

    • Riccionessa

      Itse aikoinani matkustin sekä Riminille että Riccionelle. Jos ajatuksena on biletys suosittelen Riccionea, sinne ne kaikki italialaisetkin suuntaavat. Hintataso on jonkin verran halvempi kuin Suomessa. Breezer- pullo kaupassa noin euron, cocktailit ovat aika samanhintaisia (6-7e) mutta sisältävät huomattavasti enemmän alkoholia. Diskoihin sisäänpääsymaksut voivat olla aika korkeita mutta niihin sisältyy AINA myös juoma (cocktaili tai joku muu). Naisille usein halvempaa, viikolla jopa ilmaiseksi. Italiaksi se ilmainen juoma on :consumazione (kannatta pitää mielessä koska kun itse menin ensimmäisen kerran en tiennyt mikä se 'consumazione'-lappunen oli ja jäi siis monet drinksut juomatta =). Ns. Sisäänheittäjiä on paljon jotka myyvät lippuja etukäteen ja ovat luotettavia.
      Laitan tähän muutaman Riccionen kuuluisimman diskon sivut:
      www.peterpanclub.com
      www.princericcione.com
      www.cocorico.it
      www.villadellerose.net
      www.carnaby.it (Rimini)
      www.adriaparty.it (riccionen ja riminin alueen bilesivu)
      Diskoihin menee busseja suoraan Riccionen keskustasta ja takaisin.

      Rannat ovat ihan perusrannat, ei mitään erikoista. Paljon nuoria mutta toki myös perheitä jne.

      Hyvää matkaa! Kannattaa käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      252
      4548
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    Aihe