ITALIA- RICCIONE PARTY PARTY!!!

Olen kiinnostunut matkustamaan Italiaan Riccioneen. Ja haluaisin kysyä teiltä jotka olette käyneet siellä kokemuksia!!

Minkälainen hintataso, yöelämä, alkoholi(hinta), rannat ja ihmiset??

Millä matka järjestäjällä on halvimpia matkoja kyseiseen kohteeseen??

:)
21058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No ihan varmasti olet helvetin kiinnostunut matkustamaan. Ja kysyt niin perkeleen fiksuja kysymyksiä, niitähän ei kukaan olekaan aikaisemmin älynnyt täällä kysyä! Minkälainen hintataso on Kotkassa? Alkoholi(hinta)? Oisko rannat hiekkaa, vai savivelliäkö mahtavat olla? Ihmiset ovat ainakin fiksumpia kuin sinä.

;)

Äänestä

Itse aikoinani matkustin sekä Riminille että Riccionelle. Jos ajatuksena on biletys suosittelen Riccionea, sinne ne kaikki italialaisetkin suuntaavat. Hintataso on jonkin verran halvempi kuin Suomessa. Breezer- pullo kaupassa noin euron, cocktailit ovat aika samanhintaisia (6-7e) mutta sisältävät huomattavasti enemmän alkoholia. Diskoihin sisäänpääsymaksut voivat olla aika korkeita mutta niihin sisältyy AINA myös juoma (cocktaili tai joku muu). Naisille usein halvempaa, viikolla jopa ilmaiseksi. Italiaksi se ilmainen juoma on :consumazione (kannatta pitää mielessä koska kun itse menin ensimmäisen kerran en tiennyt mikä se 'consumazione'-lappunen oli ja jäi siis monet drinksut juomatta =). Ns. Sisäänheittäjiä on paljon jotka myyvät lippuja etukäteen ja ovat luotettavia.
Laitan tähän muutaman Riccionen kuuluisimman diskon sivut:
www.peterpanclub.com
www.princericcione.com
www.cocorico.it
www.villadellerose.net
www.carnaby.it (Rimini)
www.adriaparty.it (riccionen ja riminin alueen bilesivu)
Diskoihin menee busseja suoraan Riccionen keskustasta ja takaisin.

Rannat ovat ihan perusrannat, ei mitään erikoista. Paljon nuoria mutta toki myös perheitä jne.

Hyvää matkaa! Kannattaa käydä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkustelija32465748 kirjoitti:

Olen kiinnostunut matkustamaan Italiaan Riccioneen. Ja haluaisin kysyä teiltä jotka olette käyneet siellä kokemuksia!!

Minkälainen hintataso, yöelämä, alkoholi(hinta), rannat ja ihmiset??

Millä matka järjestäjällä on halvimpia matkoja kyseiseen kohteeseen??

:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu