Eli kuinka kauan seurustelitte kumppaninne kanssa ennenkuin saitte vauvan? Itse olen seurustellut vuoden ja kauhea vauvakuume. Emme kuitenkaan rupea lasta vielä yrittämään. Pelkään, että lapsi tuhoaa suhteemme. Olen nähnyt monen tuttava pariskunnan eronneen lapsen syntymän jälkeen. Olemme kyllä selvinneet puolisoni kanssa vaikka mistä. Mutta ajattelimme vielä odotella. Mikä on teidän mielestä sopiva aika? (tietysti miltä itsestä tuntuu)
Paljon seurustelua takana ennen vauvaa?
miu
6809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vajaa kolme vuotta...ja siitä kaks vuotta naimisissa! Meille oli molemmille tärkeää, että ensin mennään naimisiin ja sitten vasta ruvetaan lasta yrittämään.
Me ehdimme olla yhdessä vajaa 6 v ennen kuin esikoistyttömme syntyi. Nyt hän on reilun 9kk ikäinen.
ja kolme kihloissa ja yritystä takana n 5kk siis ei vielä lasta meillä mutta tulla saisi=)
me ollaan oltu yhessä reilu 8 vuotta, siitä naimisissa 1,5 vuotta ja olemme heinäkuusta asti yrittäneet vauvaa, ei vielä tärpännyt kuitenkaan.
me ollaan oltu yhdessä kohta 7 vuotta ja naimisiin menimme viime kesänä. Syksyllä lopetin pillerit, joten vauva saisi tulla, mutta vielä ei ole ilmoittanut tulostaan.
Me tunnettiin toisemme jo koulusta (lukiosta) .Sitten muutaman vuoden tauko ja elämä heitti yhteen.
Alettiin seurustella oikein toisissaan ja esikoinen sai alukunsa kun oltiin oltu yhdessä noin 2v.
Poika nyt 1v 9kk ja 4kk yritetty uutta vaavelia.