Taivalkoskella leiskauttanut jo kunnon siivuja. Saapa nähdä lyökö Eddie Edwardsin veteraanikisoissa. :)
http://www.kaleva.fi/plus/juttu703971_page0.htm
"Viisi hyppyä nyt takana ja ihan hyvin tässä ollaan aikataulussa", Nykänen tuumi.
Masa taas mäessä!
22
10374
Vastaukset
- oujeah
Sen verran matti on tuonut iloa olohuoneisiin, että antakaa hänen harjoitella ihan rauhassa. Tsemppiä Matti
- menninkäinen
Matti on kaikkien aikojen mäkihyppääjä.Annetaan hänen harjoitella rauhassa,toivottavasti Media ei ala ryöpyttää häntä.Toivon myös että viina olisi mennyttä elämää.Matti näyttäisi viellä mihin pystyy.
- kille
masa ja eddie hyvin ne yhteen sopii kohta hypppäävät taivakkoskella, veikkaan että masa hyppää noin 60m
- Fani=)
Ei ois uskonut , joku vuosi taaksepäin .
Toivottavasti Matti on löytänyt taas hyvän harrastuksen. - Pohjan-Akka
- weskuu
Entinen huippu-urheilija löytää kyllä jyvän touhusta ja tekee hyvää kropalle ja psyykkeelle hiukan verestää vanhoja.
- masa fani
saattepas nähdä niin matti tekee vielä historiaa taas kun hyppää uuden mäki ennätyksen.ja matti edustaa suomea ensi vuonna makiviikolla.
- Pimu fani
Ihanaa Matti maailman paras mäkikotka että leiskautat jälleen meidän fanien iloksi.Tseppiä vaan, sillä minkä poikana oppii sen miehenä taitaa. Onnea ja menestystä Sinulle Matti.
- Katti.,.,
Pimu fani kirjoitti:
Ihanaa Matti maailman paras mäkikotka että leiskautat jälleen meidän fanien iloksi.Tseppiä vaan, sillä minkä poikana oppii sen miehenä taitaa. Onnea ja menestystä Sinulle Matti.
karvajalka....lentää nokalleen,kun jännittää niin ,että pitää ottaa rohkasua.
- xxf
Kiva että terve urheilu ja ulkona liikunta on saanut miehen treenaamaan lajia jossa oli maailman paras kauan, kauan sitten. Jospa tästä alkais seesteisempi jakso matin elämässä. Tiedän että moni toivoo niin.
- HAH-
hahahhahahahahhaha - ei voi muuta, ku nauraa - lentää, ku siipirikko sirkupelle.
- ekkuliini
HAH- kirjoitti:
hahahhahahahahhaha - ei voi muuta, ku nauraa - lentää, ku siipirikko sirkupelle.
älä viitti pilkata,hyvähän se on että joku edes yrittää parantaa tapoja ja myös urheilla.toiset vosisivat opetella kirjoittamaan oikein...
- 'jalaksille'
niin voisi hyppy kantaa liki 300 m.
kyllä matti mäessä pärjää hyvin hyvä matti
- helena-70
Eddien päihittää:)Lycka till ,matti,ei oo Ahonen ihan vielä sun tasollas,mut jos se olypiakultaa nappaa vielä,niin sit ootte aikas tasoissa
- lennä
Voi niitä kultaisia aikoja, kun kotiin piti rientää tuhatta ja sataa, että näkee Matin hypyn.
Tsemppiä Matille, näytä niille närhen munat! - kertooko se lisää Matin
lennoista ja leiskautuksista
bloggerilla muistaakseni oli jokin nykäsen matin blogi- Kannatan
Hyvä Matti pidä Suomen lippu korkealla
- 2008
Tsemppiä, Matti.Parempi mäessä harjoittelemassa kuin pullo kourassa baarissa.
- Mitä paskaa taas
Tieto otsikoissa usein olevan värikkään persoonan saapumisesta paikkakunnalle oli levinnyt nopeasti, vaikka esimerkiksi kisat järjestävässä Taivalkosken Kuohussa koko asiaa ei haluttu vahvistaa.
MIten helvetissä tuokin pitäis ymmärtää??? Artikkelin kirjoittajat voisivat opetella suomenkieltä enne kirjoittelujaan. - Pohjan-Akka
se on varmasti psykologisesti oikea tie, itseä ja muita kohtaan. Sillai se kantaa paremmin...ei niin, että "ei ikinä enää"...viisaita puheita.
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?27950698
Minunki pitää vielä painoa puottaa... - Pohjan-Akka
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.18410586- 632909
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822628- 882500
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1512202Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2642059- 451451
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211260Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35912