Focuksen takapissaus

Mulla vuotaa vm.2000:n stw:n takalasin pissapoika.
Aineet valuu jonnekin takaosan verhoukseen.
Missähän se tyyppivika mahtaa piillä ja miten saa korjattua, onko kellään kokemuksia?
5661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla oli sama ongelma, letku sieltä vaan oli haljennut. Se korjattiin määräaikaishuollon yhteydessä uudella letkun pätkällä eikä maksanut kuin muutaman euron.

Äänestä
  • Saman homman voi tehdä myös itse, eli omassani letku oli murtunut saranassa olevan suojakumin kohdalta. Farkun ollessa kyseessä niin takararruvalo irti ja letku pujottaen suojuksesta pois. kattoverhoilua hieman alas raottaen (varovasti, irroita pari reunakiinnikettä ja kumitiiviste) ja letku poikki, jatkopala, uusi letkunpätkä ja kokoonpano päinvastaisessa jarjestyksessä. Tarvittaessa tiivistä jatkopala. Aikaa kuluu noin 10 minuuttia tuon korjaamiseen....

    Äänestä

  • siinä kuskin pään yläpuolella, nousee siitä a-pilarista ylös ja jatkuu siitä taakse

    Äänestä

Näillä tiedoilla homma hoitunee...

Äänestä

Farmarimallin letkun katkeaminen on tyyppivika. Herttoniemen huollossa huoltomies sanoi näin käyvän ennemmin tai myöhemmin, koska letkumateriaali on jäykkää ja kovaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


K-R kirjoitti:

Mulla vuotaa vm.2000:n stw:n takalasin pissapoika.
Aineet valuu jonnekin takaosan verhoukseen.
Missähän se tyyppivika mahtaa piillä ja miten saa korjattua, onko kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu