Millainen koulu mahtaa olla Laanilan yläaste? Kokemuksia?
Laanilan koulu
10
3121
Vastaukset
- Milla141
Kaveriani kiusattiin ankarasti kyseisessä koulussa. Vaikka opettajien kanssa oli puhuttu niin jatkui vaan.En suosittele
- fdascxs
ne kaverisi kiusaajat käyvät sitä koulua?
- opiskellut
on vierähtänyt,kun opiskelin koulussa.Minua kiusattiin,ujouteni takia ja silmälasien takia.Fyysistä väkivaltaa ei käytetty,mutta henkisesti kyllä.Ei paljo muista koko ajasta.Se oli lähin koulu minulle silloin.
- laanilan käynyt
Terve! Kävin aikoinani Laanilan yläasteen ja lukion ja hauskaa oli! Pidin useista opettajista ja henkilökunnasta yleensäkin. Veikkaanpa että nuo kiusaamisasiat ovat turhan henkilökohtaisia asioita jos puhutaan millainen koulu on, vaikka toki ovat ikäviä kokemuksia. En vain jaksa uskoa että suurinta osaa oppilaista terrorisoisi joka vuosi joku porukka. Itse olin hiljainen yläasteen alussa, mutta kun sain kasvamisen myötä rohkeutta myös kaveripiiri laajeni ja kouluaikani oli todella mukavaa. Sanoisin että riippuu ihan täysin ihmisestä miten jonkun koulun ottaa. Näitä kiusaamisia nyt tapahtuu joka paikassa...
- HyiHelvetti666999
Iha paska paikka
- Anonyymi
Ihan paska alotus
- Anonyymi
Vuosina 1981-1984 ihan hyvä koulu. Basso Pasanen, Masa ja Tomppa terveiset teille :)
- Anonyymi
opettajat on aivan perseestä ja joitain oppilaita pidetään silmätikkuina ilman syytä ja opettajilla selvät suosikit.
- Anonyymi
pakko vielä korostaa että suurinosa henkilökunnasta on niin järetöntä paskaa. Olen hakenut jo muihin kouluihin sen vuoksi että opettajat ovat niin epäreiluja oppilaita kohtaan. minua kohtaan ollaan tehty monia syytöksiä mistä ei ole minkäänlaisia todisteita. Jos vaan voit niin kierrä tuo koulu kaukaa.
- Anonyymi
en tykkää paska koulu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1113317GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys491213- 831182
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja561147Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351072- 601027
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn27930- 67888
- 53877
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39872