Akvaariossani on sellainen kotilon näkönen päältä ja kax tunto sarvia tai no mitä ny onkaa ja se oli sellainen kellertävän ruskehtava värinen ja n. sentin mittanen... ja se liikku lasiapitkin... ja mulla ei ees oo mitää kotiloa koko akvaariossa... Oliskohan joku itiö? vai mikä..?
Havaatin eilleen..
???
2296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oogs ostannu gaubast just mittää gaswei tai sellattissii mis noit gotiloid ois voinu reessata agwaas?
Liisggaa nyssitee gaig gotilot galoil ruuaks ni ku goht niit on sull vaig kui plajo, mitää.
;) murteilla on iva leikitellä, koita saada kaikki kotilolta näyttävät tapettua ja poistettua mahdolliset mätipesät (sammakon kudun näköistä) akvastasi pois, nyt niitä on vielä helppo tuhota kun niitä on vähän
on siitä ainakin yli kk ku oon ostanu siihen uusii kasviksii... Onx ne haitax kaloille? mut emmä sitä nyt kyl ole nähny sitä olioo..