Kavereitten tähtimerkit?

rapu

Kertokaahan, minkä horoskooppimerkin omaavia kavereita teillä on?
Itseltäni löytyy ainakin kaurista, skorpparia, kaksosta, härkää ja neitsyettä.
Kaikkien kanssa tuun tosi hyvin toimeen.

11

1187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä-----------

      paremmaksi : ). mulla on ystävinä, huom. ei paremmuusjärjestys, kauriita, leijonia, skorppareita, neitsyitä, vaakoja, kaksosia, kaloja, härkiä. mahtavia tyyppejä jokainen!

      • belliina_69

        Vesimiehet ovat jostain kumman syystä aina olleet parhaimpia ytäviäni...Sitten löytyy kaksosia, leijonia, skorppari, kalat ja oinaiden kans tuun hyvin juttuun... :)


      • MIuskis69
        belliina_69 kirjoitti:

        Vesimiehet ovat jostain kumman syystä aina olleet parhaimpia ytäviäni...Sitten löytyy kaksosia, leijonia, skorppari, kalat ja oinaiden kans tuun hyvin juttuun... :)

        Mietin, että eniten ystävinä neitsyitä, (miksiköhän) sitten kaksosia ja härkiä, muita on sitten yksittäin....aikas hassua


      • rapuli75

        kaikki parhaimmat kaverit kauriita, oinaita ja härkiä...


    • paras ystävä

      on neitsyt. Ollaan erottamattomat :-) Hän on täysin neitsytmäinen ja minä rapu. Hyvin tullaan toimeen! Välillä jotkut tietyt neitsytpiirteet rasittaa ja varmaan samoin häntä minun rapumaisuus ;>

    • rapunen

      tärkeimpiin ystäviin kuuluu kaksoset ja oinas. kaksonen ymmärtää aika hyvin minun "ajatusmaailmaani" ja oinas on ihana mutta välillä turhan loukkaava.
      hyviä ystävieni ovat myös skorppioni,leijona ja härkä.
      härän kanssa tullaan tosi hyvin juttuun, skorppioni on tunnetasoltaan yhtä vaikea kun minä ja leijona on aivan mahtava ihminen!

    • seuraavia horoskooppikavereita

      on toisia rapuja, skorpionieja, neitsyttä, jousimiestä, oinasta, kaloja, kaksosta, härkää, leijonaa... Oikeestaa kaikkee.

      • aiheen aloittaja

        Kauris on paras ystäväni. Hänen kanssaan minun on kaikista helpointa keskustella, ja meidän juttutuokiot venähtävätkin usein aika pitkällekin.

        Neitsyt on myös hyvä kaverini ja hänenkin kanssaan minun on helppo jutella ja tulen toimeen tosi hyvin ja hänellä on hauskat jututkin.

        Kaksonen on mielestäni aivan mahtava tyyppi :D Hän saa aina muut nauramaan ja hänen kanssaan ei ole koskaan tylsää. Yleensä se on hän, joka puhuu enemmän, mutta eipä se haittaa. Mielellänihän minä hänen juttujaan kuuntelen.

        Skorppari on myös upea tyyppi, todella hyvä ystäväni. Huumorintajua todellakin riittää ja rakastan keskustelutuokoita hänen kanssaan.


    • Ravutar

      Neitsyitä,Leijonia,Rapuja,Vesimiehiä,Härkiä,Kaksosta,Skorpparia yms yms..

    • 17.07.

      ja skorpparit ovat parhaita ystäviäni. Kaloja ja Neitsyeitä on monia työkavereina ja hyvin sovimme. Ilmaelementtien (Vesimies, Vaaka ja Kaksoset) kanssa ei oikein synkkaa. Parhaiten Vaa'an (olen itse nouseva Vaaka), ei kuitenkaan parisuhteessa. Kaksosia en paljon tunnekaan, mutta Vesimiesten kanssa tulen huonoimmin toimeen, puhumme suorastaan eri kieltä, joten emme edes ymmärrä toisiamme ja olemme täysin erilaisia.

    • ^^tiu^^

      Minun kavereita on rapu,kaksonen,vesimies,jousimies,vaaka,skorpioni... siinä oli lähimmäiset ja itsehhän olen rapu. :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1349
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1134
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1126
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      181
      1094
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      973
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      896
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      840
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      768
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      745
    Aihe