Kertokaahan, minkä horoskooppimerkin omaavia kavereita teillä on?
Itseltäni löytyy ainakin kaurista, skorpparia, kaksosta, härkää ja neitsyettä.
Kaikkien kanssa tuun tosi hyvin toimeen.
Kavereitten tähtimerkit?
11
1196
Vastaukset
- vielä-----------
paremmaksi : ). mulla on ystävinä, huom. ei paremmuusjärjestys, kauriita, leijonia, skorppareita, neitsyitä, vaakoja, kaksosia, kaloja, härkiä. mahtavia tyyppejä jokainen!
- belliina_69
Vesimiehet ovat jostain kumman syystä aina olleet parhaimpia ytäviäni...Sitten löytyy kaksosia, leijonia, skorppari, kalat ja oinaiden kans tuun hyvin juttuun... :)
- MIuskis69
belliina_69 kirjoitti:
Vesimiehet ovat jostain kumman syystä aina olleet parhaimpia ytäviäni...Sitten löytyy kaksosia, leijonia, skorppari, kalat ja oinaiden kans tuun hyvin juttuun... :)
Mietin, että eniten ystävinä neitsyitä, (miksiköhän) sitten kaksosia ja härkiä, muita on sitten yksittäin....aikas hassua
- rapuli75
kaikki parhaimmat kaverit kauriita, oinaita ja härkiä...
- paras ystävä
on neitsyt. Ollaan erottamattomat :-) Hän on täysin neitsytmäinen ja minä rapu. Hyvin tullaan toimeen! Välillä jotkut tietyt neitsytpiirteet rasittaa ja varmaan samoin häntä minun rapumaisuus ;>
- rapunen
tärkeimpiin ystäviin kuuluu kaksoset ja oinas. kaksonen ymmärtää aika hyvin minun "ajatusmaailmaani" ja oinas on ihana mutta välillä turhan loukkaava.
hyviä ystävieni ovat myös skorppioni,leijona ja härkä.
härän kanssa tullaan tosi hyvin juttuun, skorppioni on tunnetasoltaan yhtä vaikea kun minä ja leijona on aivan mahtava ihminen! - seuraavia horoskooppikavereita
on toisia rapuja, skorpionieja, neitsyttä, jousimiestä, oinasta, kaloja, kaksosta, härkää, leijonaa... Oikeestaa kaikkee.
- aiheen aloittaja
Kauris on paras ystäväni. Hänen kanssaan minun on kaikista helpointa keskustella, ja meidän juttutuokiot venähtävätkin usein aika pitkällekin.
Neitsyt on myös hyvä kaverini ja hänenkin kanssaan minun on helppo jutella ja tulen toimeen tosi hyvin ja hänellä on hauskat jututkin.
Kaksonen on mielestäni aivan mahtava tyyppi :D Hän saa aina muut nauramaan ja hänen kanssaan ei ole koskaan tylsää. Yleensä se on hän, joka puhuu enemmän, mutta eipä se haittaa. Mielellänihän minä hänen juttujaan kuuntelen.
Skorppari on myös upea tyyppi, todella hyvä ystäväni. Huumorintajua todellakin riittää ja rakastan keskustelutuokoita hänen kanssaan.
- Ravutar
Neitsyitä,Leijonia,Rapuja,Vesimiehiä,Härkiä,Kaksosta,Skorpparia yms yms..
- 17.07.
ja skorpparit ovat parhaita ystäviäni. Kaloja ja Neitsyeitä on monia työkavereina ja hyvin sovimme. Ilmaelementtien (Vesimies, Vaaka ja Kaksoset) kanssa ei oikein synkkaa. Parhaiten Vaa'an (olen itse nouseva Vaaka), ei kuitenkaan parisuhteessa. Kaksosia en paljon tunnekaan, mutta Vesimiesten kanssa tulen huonoimmin toimeen, puhumme suorastaan eri kieltä, joten emme edes ymmärrä toisiamme ja olemme täysin erilaisia.
- ^^tiu^^
Minun kavereita on rapu,kaksonen,vesimies,jousimies,vaaka,skorpioni... siinä oli lähimmäiset ja itsehhän olen rapu. :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184231Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691