Millainen paikka tuo Jurmala on ? Ts. "kannattaako" mennä pääsiäisen tienoilla?
Jurmalaan
3
861
Vastaukset
- juna tai bussi
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Latvia/Transportation-Latvia-BR-1.html
http://www.sagamatkat.fi/show.php?object=latvia&view=default_fin&instance=7749
http://www.iltalehti.fi/tsau/matkakohteet/EUROOPPA/jurmala.shtml
http://www.freshmedia.fi/Jurmala.htm
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000912&posting=22000000014960064 - on......
Heips Sulle! Me oltiin vuos sitten maaliskuussa Baltiassa kierrellen omalla autolla: Viro, Latvia ja Liettua akselilla. Oltiin myös Jurmalassa muutama yö. Eli just samoihin aikoihin kun nyt olet pääsiäsisenä menossa: Pikäperjantai tänävuonna about 21.3
Jurmala on kiva pikku huvilakaupunki, meille ei sattunu silloin pääsiäinen... Oli melko hiljasta. Yksi kävelykatu oli täys ravintoloita, ei silloin ihmisiä, oli viileet kelitkin. Ranta oli hieno. Riigalle plussaa, siihenkin vuodenaikaan:)) Mutta Jurmala oli tosi, tosi pieni "Pärnu". Oletko käyny Pärnussa?
Mutta, sinähän itse päätät menetkö nyt, vai sit joskus kesällä, kun paikka on parhaimmillaan...
Ps. Itse lähen huomenna Kuubaan. - Valdlauci
Ei ennen kevättä tai pikemminkin lomien alkua Jurmalassa ole oikein mitään tekemistä turistina ellei halua kylpylälomalle. Kylpylät ovat huippuluokkaa. Rannalla on keväisinkin paljon kävelijöitä, mutta ei siitä paljoa saa irti kevättalvella. Lomasesongin aikana Jurmala on ihan toinen maailma. Rantakin on monin verroin pidempi kuin esimerkiksi Pärnussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1065615- 835057
- 1394456
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561976