paska ja paskankerjuu
paska
8
1778
Vastaukset
- dyydddeeddyy
Onpa muuten mielenkiintoinen aihe, nyt kaikki innolla vääntämään.
Mauri Pähkä ja Veronkerjuu.- ldsfjk
Paskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- Sitä saa, mitä tilaa
http://www.viikate.org/blog/uploaded_images/paska-747723.jpg
- Toltti
Taidat olla kovalla, kun olet joutanut istunnolla miettiä moista. On tuo nimittäin niin hurjan omaperäinen tuotos, että olet varmaan saanut pukamiakin ennen kuin väännös on irronnut. Mutta jos parhaasi teit, niin lopputulokseen lienet tyytyväinen. Oletko harkinnut rekisteröidä nimen? Luulen, että saat pian paljon tiedusteluja, voisiko joku aloitteleva punkbändi ottaa sen nimekseen! Minua pidetään huumorintajuisena, mutta alan epäillä moista. Sillä taivas varjelkoon, jos tämän oli tarkoitus olla hauska. Ei sillä, että nimiehdotuksesi Tähkä-fania hetkauttaa, mutta ihan vaan vinkkinä: oletko harkinnut mainoskäsikirjoittajan uraa, lisää samanlaista ansioluetteloosi ja Sinusta suorastaan tapellaan markkinoilla. ps. muista pyyhkiä!
- Baila Laila .
Siinä kait se on kiteytettynä alkuperäisen kirjoittajan otsikossa ja lauseissa... ei voi muuta sanoa, totta mikä totta
- mieltä
kun te kaksi paskaa olette löytäneet toisenne täällä suomi24 ihmemaassa voitte perustaa duon ton avaajan ehdottamalla nimellä. olis oikein sopiva teille kahdelle kateelliselle mieh..ämmälle;D
- paskaahan
se on. Tusinatörkyä joka unohdetaan pian.
- telecaster
On aivan sama, mitä mieltä sinä ole bändistä. On myös aivan sama, mitä mieltä minä olen. Ei tarvitse kuitenkaan olla mikään guru arvatakseen, että tämä suksee jatkuu pidemmälle kuin nämä pari vuotta. Bändin keikat ovat energisiä ja kunhan levyltä löytyy yksi tai kaksi suosikkia/vuosi, niin jatkuvuus on taattu. Palataan asiaan kolmen-neljän vuoden päästä ja katsotaan, miten on käynyt. Tosin taisit käyttää koko sanavarastosi loppuun jo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576503Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465560Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685196Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414972Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204230Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite422901Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202726Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32498Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282467- 792156