Puerto Rico, Kanaria

ja siellä hotelli Puerto Feliz.
Onko kokemusta hotellista ja paikasta?
Millainen tasoltaan? Voiko ajatella lasten kanssa?
Lapset isompia jo.
41698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olin vuosi sitten ko. hotellissa kaksiossa. Mielestäni hotelli oli tyypillinen keskitason hotelli eli ei mitään luksusta. Hyvin siellä kuitenkin viikko vierähti. Hotellin yhteydessä oli pieni kauppa, josta sai akuutimmat hankinnat. TV toimi kolikoilla, kuten aulan tietokone. Uima-allasta ei tullut testattua. Parvekkeelle paistoi ilta-aurinko. Ensimmäisenä yönä ostoskeskuksesta kuului musiikin jumputus tosi pitkälle aamuun asti. Muina öinä sitä ei kuulunut tai sitten en vain kuullut. Hotellilta pääsi kätevästi portaita pitkin ostoskeskukseen/linja-autojen lähtöpaikkaan. Rappusia muistaakseni liki 190, joten poistulo olikin jo työläämpää! Kannattaa reissata linja-autolla muuallakin tai vuokrata auto. Me kierrettiin päivässä vuokra-autolla koko saari. Lisäksi käytiin meriretkellä ja kamelisafarilla. Tuo kamerisafari voisi kiinnostaa lapsia. Tosin varsinainen ratsastus kesti tosi vähän aikaa olisiko ollut 15 - 20 minuuttia. Rantaa pitkin menee kävelytie toiselle, hienompihiekkaiselle rannalle. Olisko ollut Amadores tms.? Siellä kannattaa käydä samoin kuin Moganin kalastajakylässä. Sinne pääsee veneillä, me käytiin siellä vuokra-autolla. Kaiken kaikkiaan mielestäni Puerto Rico oli ihan hyvä paikka, mutta kannattaa ehdottomasti liikkua laajemmalla alueella. Jos viettää viikon vain itse Puerto Ricossa, niin lapsilla on ehkä pitkästymisen vaara.

Äänestä
  • puoli tuntia lentokentältä.

    Äänestä

Ei kannata mennä lomaileen puerto ricoon! Todella pieni paikka ja aivan älyttömästi portaita joka paikassa!! Siis todella! Kaikki hotellit rakennettu rinteisiin. Tekemistä ei ole paljon ollenkaan! Menkää mielummin jonnekin muualle ja käy päivän retkellä puerto ricossa. Ainut hieno juttu siellä on valkohiekkainen uimaranta.. Maspalomas on mukava paikka lapsi perheelle tai meloneras..tai teneriffan saari..Inglesissä liikaa menoa meininkiä ja on muutenkin aika turisti rysä..

Äänestä
  • Puerto Rico on pienempi ja mukavampi paikka kuin Ingles. Puerto Ricosta kannattaa ehdottomasti
    mennä vaikka bussilla (hinta vain 1,10 e) Puerto Moganiin, siellä myös takuuvarmaa aurinkoa. Siellä on perjantaisin mukavat markkinat ja ihana pieni idyllinen satama, jossa voi ruokailla. Ricosta
    on hyvät bussiyhteydet muihinkin paikkoihin.
    Anfin uimarannalle, joka on paras, noin 5 km
    bussilla. Ingelsiin myös lyhyt mennä bussilla
    ja tietenkin on käytävä Las palmasissa. Ei
    siinä aika pitkäksi käy. Ja busseissa ei kauaa madella kyydissä...vauhti sitä luokkaa ja hienot bussit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostaa... kirjoitti:

ja siellä hotelli Puerto Feliz.
Onko kokemusta hotellista ja paikasta?
Millainen tasoltaan? Voiko ajatella lasten kanssa?
Lapset isompia jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu