eka getz

ensimmäinen itäauto ja voimaa riittää.potku tuntuu.kaiken lisäksi, auto on hyvä ajaa.auto sinänsä on ruma.mutta --käyttökustannukset korvaa muut hilut.aja ja tunne potku.getz crdi.on hienoa kuulla ajaessa kun turbo vinkuu.vääntö pikkuautolle kova .215,ja sillee.
3786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Makuasioita nää korin muotoilut.
Mielestäni taas Getz on ihan hyvän näköinen
korimalliltaan.
Getz on Saksassa suunnitteltu.
Hyundailla on oma suunnittelukeskus Saksassa.
i 30:ntä on myös Saksalaisten suunnittelema
korimalli.

Äänestä
  • Mulla on se perus 1.1 Getz ja pidän sen keulan muotoilusta, mutta perä saisi olla hieman "seksikkäämpi", se pieni takasiipi parantaa hieman perän ulkonäköä mutta sitä ei noissa perusmalleissa ole vakiona.. getziin sopisi minun mielestä chevrolet/daewoo kalosin perä se on ihan ok, mutta kalosin keula on ruma. nämä kaksi kun saisi yhdistettyä HYUNDAIHIN niin olisi täydellinen "pikkuauto"!

    Äänestä

Alkaan oleen eurooppalaisia nää Hyundait kun
uus tehdas tulee Tsekkeihin vuonna 2009.
Jenkeissähän on ollut tehdas jo vuosia.
Lisäksi Pietariin rakennetaan Hyundaille tehdas.
Lähimmät Hyundait valmistetaan kohta muutaman
sadan kilometrin päästä suomen rajasta.
Siis aivan suomen naapuriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


länsiauto kirjoitti:

ensimmäinen itäauto ja voimaa riittää.potku tuntuu.kaiken lisäksi, auto on hyvä ajaa.auto sinänsä on ruma.mutta --käyttökustannukset korvaa muut hilut.aja ja tunne potku.getz crdi.on hienoa kuulla ajaessa kun turbo vinkuu.vääntö pikkuautolle kova .215,ja sillee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu