Olutta Hurghadasta?

Onko kukaan ostanut olutta Hurghadassa muualta kuin taxfreestä? Yleensähän muslimimaissakin olutta myydään tiskin alta.
61417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ainakin Intercontinentaalissa huonepalvelusta sai tilattua olutta niin paljon kuin juoda jaksoi. Puolen litran Stella hintaan 26 puntaa/pullo.
Uskoisin, että muistakin hotelleista aivan samalla tavalla.

Äänestä
  • Hotelleista saa ostettua olutta, ainakin meidän (Triton Empire). Siellä oli sellanen minimarket mistä sai ostaa olutta ja ainakin viiniä tais myös olla.

    Äänestä

  • saa... kirjoitti:

    Hotelleista saa ostettua olutta, ainakin meidän (Triton Empire). Siellä oli sellanen minimarket mistä sai ostaa olutta ja ainakin viiniä tais myös olla.

    useasta kaupastakin Stella-olutta.Stella on hyvä olut.

    Äänestä

  • löytyy kirjoitti:

    useasta kaupastakin Stella-olutta.Stella on hyvä olut.

    Pubeista saa kyllä viedä mukanaankin olutta ym alkoholia. Ja ei ole noin hintavia kuin hotellista ostetut!

    Äänestä

Mutta väkeviä sieltä ei saa. Stella ja Sakkara ovat edullisia, paikallisia Lapin kullan makuisia oluita. Sitten on kalliimpia, esim. saksalaisia saatavana.

Äänestä

Kiitos hyvistä vastauksista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko totta kirjoitti:

Onko kukaan ostanut olutta Hurghadassa muualta kuin taxfreestä? Yleensähän muslimimaissakin olutta myydään tiskin alta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu