LUPPA HAVAINTO

Luppa nähty menevän citymarketin ovesta sisään. En tiedä miten pitkälle on päässyt. onko muita silminnäkijöitä? Luppa oli kovasti laihtunut ja kumma haju siitä lähti. Vähän niinkuin kalman tuoksua. en tie sitte!
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nimittäin omistaja kirjoitteli taas eilen ehtoona . että alkuperäinen Luppa olisi jo manan mailla , eli kuollut. Kyseessä voi olla koira, joka on samasta pesueesta ja nimeltään Kuppa. Tiedän koiran hyvin, koska ex-tyttöystäväni omistaa sen. Kuppa on hyvin kiltti koira, mutta karkailee myöskin aina välillä teille tietämättömille.

Äänestä
  • Mä en luule vaan mä tiedän et se oli se oikee luppa. voisko olla että olis noussu haudasta. silmät seiso sen päässä kun se vaan katto eteenpäin.Muutenkin näytti ihan kuin se olis ollu pakkasessa muutaman päivän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keke, kirjoitti:

Luppa nähty menevän citymarketin ovesta sisään. En tiedä miten pitkälle on päässyt. onko muita silminnäkijöitä? Luppa oli kovasti laihtunut ja kumma haju siitä lähti. Vähän niinkuin kalman tuoksua. en tie sitte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu