Miten sopivat toisilleen? Onko kalat luottamuksen arvonen? (herra on syntynyt 5.3)
...alku näyttää ainakin lupaavalta:)
kertokaas kalat ja skopparit! :)
Skorpioni(N) ja Kalat(M)
10
2560
Vastaukset 10
- signs
Kunhan skorppari muistaa olla loukkaamatta herkkää kalatmiestään, kokemusta 15 vuodesta....
- on toiminut jo
22 vuotta. Olen se kalanen miehenpuoli. 4 lastakin on hankittuna.
- skorppulityttö
Niin minäkin olen juuri rakastunut ihanaan kalamieheen. Mies on minua nuorempi. Olen aina kokenut että miehen pitää olla minua huomattavasti vanhempi ja nyt millään ikä numeroilla ei ole mitään merkitystä.. Tunteet on suuret.. !! Aikaisemmin en ole ikinä edes tuntenut kalamerkkisiä. Olen kuullut että skorpionille pitäisi hyvin sopia kalat.. Toivotaan onnea.. =)
- skoputyttö
joo, mulla pari kaveria ollut kalaihmisiä, ja on niin upeesti menny aina ajatuksen yksiin ja muutenkin ymmärtää heti toista ja kyllä se toisen luonne aina myös viehättää (puhun nyt naiskaloista).
Mutta kalamiehen seurassa sydän hyppää kurkkuun asti ja ihanan kiltti ja sulonen mies on:) - onkin,että
skoputyttö kirjoitti:
joo, mulla pari kaveria ollut kalaihmisiä, ja on niin upeesti menny aina ajatuksen yksiin ja muutenkin ymmärtää heti toista ja kyllä se toisen luonne aina myös viehättää (puhun nyt naiskaloista).
Mutta kalamiehen seurassa sydän hyppää kurkkuun asti ja ihanan kiltti ja sulonen mies on:)kalatmiehet ovat niin kilttejä, ettei voi muihin verrata. Ja voi niiden hellien tunteiden aitoutta. Eikä valehtelemisesta tietoakaan.
- aikoinaan skoputtaren
onkin,että kirjoitti:
kalatmiehet ovat niin kilttejä, ettei voi muihin verrata. Ja voi niiden hellien tunteiden aitoutta. Eikä valehtelemisesta tietoakaan.
sain kalaherrana yli 20 vuotta sitten, en horoskoopeista juuri mitään ymmärtänyt ja aika vähän tunsin itseäni ja vielä vähemmän toista. Kuitenkin vähäinenkin elämänkokemus puolin ja toisin on se alkuunpistävä voima,joka pitää suhteen hedelmällisenä. Mulla oli parin vuoden kokemus neitsyestä, joka ei ollut niitä helpoimpia,kun temperamenttiä löytyi jo punaisesta tukasta.
- hyvä opettaja.
aikoinaan skoputtaren kirjoitti:
sain kalaherrana yli 20 vuotta sitten, en horoskoopeista juuri mitään ymmärtänyt ja aika vähän tunsin itseäni ja vielä vähemmän toista. Kuitenkin vähäinenkin elämänkokemus puolin ja toisin on se alkuunpistävä voima,joka pitää suhteen hedelmällisenä. Mulla oli parin vuoden kokemus neitsyestä, joka ei ollut niitä helpoimpia,kun temperamenttiä löytyi jo punaisesta tukasta.
Kun on onnistunut saamaan neitsyen luottamuksen,varmaan pärjää muidenkin merkkien kanssa.
- Särkynyt Skopu
Itse olen skorpparinainen ja ollut kalat miehen kanssa n.5v emmekä sovi yhteen, jatkuvasti riitoja ja erotaan kohta..Mies on valehtelija ja pettää koko ajan.
- yli 24v
meillä on menossa 25.vuosi yhdessä, 2 lasta.
Tietysti aina ei olla oltu yhtä mieltä, mutta nykyisin ajatukset (ja himot) käy yksiin !
Anna tilaa Kalallesi, älä vaadi liikaa. Ja keskustelkaa. - Skorpionimuori
Nämä suuret rakkaudet ja ihastukset ovat olleet seuraavia merkkejä: oinas, jousimies, härkä, oinas ja nyt lopuksi KALAT. Ja tällä pitkällä (lähes 45 vuotta!) kokemuksella voin sanoa, että ehdottomasti paras, luotettavin ja kiltein kulti on tuo oma kalamies! Hän on vähän ujo ja herkkä, mutta kun näillä kymmenillä ei enää tarvitse piikkejä heitellä, niin meillä on niin lutusta että! Sais vaan elää kauan tätä onnentunnetta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101706
- 39675
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32609Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16598Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
- 63491
- 68489