Kipu seksiä harrastaessa

Mulle tehtiin abortti ensin lääkkeellisellä ja sen jälkeen vielä kaavinta koska kaikki ei tullut ulos kohdusta. Nyt abortin jälkeen olen huomannut, että kun mulla on menkat, niin seksin harrastaminen sattuu. Kysyn, että osaisiko joku sanoa mistä tämä johtuu? Ennen aborttia ei ollut kipuja.
Lääkärissä olen käynyt tutkimuksessa ja sanoi, että kaikki näyttää normaalilta.
Onko joku muu huomannut samanlaisia "oireita"?
5480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se on ihan normaalia että se sattuu vielä tuossa vaiheessa ei ole mitään vakavaa

Äänestä
  • Abortti tehtiin mulle kesäkuussa... Eli on siis normaalia että vielä sattuu?

    Äänestä

sen laatusen tulehduksen ku piti mennä sorkkiin luonnon systeemejä ettet enää toiste raskaaks tulekaan -toivottavaa se ainakin olis.. ja heti vaan pitää päästä panemaan niitä uusia tapettavia alulle...

Äänestä
  • mitään kysyttykkän. Ja mistäs sä tiedät, että mistä syystä mä abortin tein. Raskaus olisi vaarantanut minut ja lapsen. Mutta nitäpä mä edes tollaiselle alennun vastamaan. Menehän kultapieni vielä kotiisi kasvamaan...

    Äänestä

  • miu kirjoitti:

    mitään kysyttykkän. Ja mistäs sä tiedät, että mistä syystä mä abortin tein. Raskaus olisi vaarantanut minut ja lapsen. Mutta nitäpä mä edes tollaiselle alennun vastamaan. Menehän kultapieni vielä kotiisi kasvamaan...

    Oliko siihen oikein lääketieteelliset perusteet (täällä on katsos omaa tyhmyyttä jollei näin marginaaleja syitä mainitse..) vai oletko sinä yksi niistä vinkujista jotka vannoo "vaaraksi" että olis sitten vaikka yrittäny kotikonstein päästä eroon "solukasasta".. (juu uskotaan..!)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miu kirjoitti:

Mulle tehtiin abortti ensin lääkkeellisellä ja sen jälkeen vielä kaavinta koska kaikki ei tullut ulos kohdusta. Nyt abortin jälkeen olen huomannut, että kun mulla on menkat, niin seksin harrastaminen sattuu. Kysyn, että osaisiko joku sanoa mistä tämä johtuu? Ennen aborttia ei ollut kipuja.
Lääkärissä olen käynyt tutkimuksessa ja sanoi, että kaikki näyttää normaalilta.
Onko joku muu huomannut samanlaisia "oireita"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu