raskaustesti

Tarvitseeko lähetteen, vai voiko sinne labraan vaan marssia ja pyytää raskaustestiä?
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olen mietiskellyt pari päivää, mutta kukaan ei tunnu tietävän??

Äänestä
  • Mun paikkakunnalla neuvola on samassa rakennuksessa kuin terkkari, joten menin neuvolan puolelle, sanoin että haluan raskaustestin. Pissasin kuppiin ja yhdessä hoitajan kanssa kateltiin kun kaksi viivaa ilmestyi testitikkuun. On ilmainen! Varmasti tekevät myös terkkarissa samoin, kun pyydät. Varmimmin aamupissasta, mutta mulle sanottiin että jos on pari tuntia ollut pissaamatta, niin riittää, varsinkin jos menkat on jo useamman päivän myöhässä. Itselläni oli myöhässä n. 5 päivää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tk:ssa kirjoitti:

Tarvitseeko lähetteen, vai voiko sinne labraan vaan marssia ja pyytää raskaustestiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu