Paras mies

nimeton

Sellainen James Bondin ja turvallisen koti-isän yhdistelmä. Pitää olla rikas, hyvä sängyssä, komea, uskollinen, taitava käsistään, rohkea ja lapsirakas.
Mies, joka ei muita vilkuile ja antaa naiselle luottokorttinsa käyttöön. Ja tietenkin puolustaa naistaan. Eikö vain, kaikki kiinteät naiset?

9

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • namisuku

      ...Välttämättä!
      Minulle Riittää noista Kriteereistä Tasan puolet=)
      Jos (Joku) Lukee minua vähänkin ja Haluaa, voi ne Itse helposti Päätellä=D

    • Just tuollainen sen olla pitää. Minullakin on justsa tuollainen muuten, paitsi että hiukan rikkaampi saisi kyllä olla. Muutoin hän kyllä täyttää kaikki muut nuo muut kriteerit, hih hih.

    • hepuli

      Vielä yksi, ja erittäin tärkeä, lisäys: hänellä pitää olla kiltti ja mukava äiti!

      Ha ha haaa! Tuollaista miestä ei olekaan! Mutta voihan sitä unelmoida, vaikka itsellä jo on ihan tarpeeksi hyvä mies!

    • kiinteetä omaisuutta.

      Tuota viimeistä lausetta en ymmärtänyt. Olenkohan sittenkin tyhmä. Olen kyllä useasti epäillyt.

      • turpotaneli

        007 makuun sopivat naiset ovat itsekin napakkaa lihaa, heiss on rasvaa vain komeisiin kurveihin


    • Totta kai, mitä muuta mies sitten olisikaan. Rahaa täytyy olla ainakin sen verran, että yksityiskoneella pääsee paikasta toiseen, kun nuo reittikoneet ovat niin ahtaita ja täysinäisiä.
      Seuramatkoillehan ei nainen enää tässä iässä viitsi vaivaantua, liian paljon melua tyhjästä.

      Komea ja raamikas tietysti, ei nyt enää niin hirveästi tarvitse pitää lapsista, kunhan vain pitää minusta!

      Saahan tuo vilkuilla sillä aikaa, kun teen tärkeitä päätöksiä sovituskopeissa.

      Puolustaa minua, missä asiassa? Ai niin, jos palautan sen puvun sopimattomana, jonka rinnuksiin ihan pikkuisen läikkyi Cosmopolitania.

      terveisin
      tosi kiinteä nainen

      • Siis tietysti hyvä sängyssä ja kätevä käsistään!


    • tammikuun likka

      Parikymppisenä kävin Tampereella tanssimassa Simpukka nimisessä paikassa. Usein tuli oltua narikassa vapaaehtoisena työssä. Erään kerran narikkaan toi pitkä, pikkusen vanhempi mies takkiaan. Kyseli siinä sitten, mikä olisi likan ihannemies. "Pitkä, tumma, komee hoikka, rikas, rakas, raivoraitis!" tuli kuin "pyssyn" suusta. En sen kummemmin ajatellut sanomaani ja pidin itse sitä lähinnä vitsinä. Niin eikös tämä herra siitä ärheetynyt alkaen isoäänisesti kommentoimaan sanomaani, etteikö kelpaa. Olipa noloa.

    • HTZA

      odotan kiinteiden vastaajien kommentteja.
      Minä EN ole aloittaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      958
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      113
      860
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      294
      850
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      58
      768
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      673
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      95
      589
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      580
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      45
      576
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      23
      566
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      554
    Aihe