On mielenkiintoista seurata kun jos joku lehdessä kehaisee kuten eaglesin jutussa niin siitä riittää kirjoittelua pilvin pimein vaikka muualla se todettaisiin vain vitsinä. Mutta jos kaupungin päättäjät pistää talouden konkurssiasteelle se ei ole kadehtimisen arvoinen ja siitä ei riitä kirjoitettavaa. Keskisavo on kuin hiihtokilpailu jossa Lähdön antaa suolapaukulla persuuksiin Varkaus. Heinävesi hiihtää Joensuuhun, Rantasalmi ja Joroinen Juvalle sitten Pieksämäki Mikkeliin sekä Leppävirta Kuopioon. Palkintoja ei jaeta kun kaikki on eksyksissä ja Varkaus ei tiedä mistä löytäisi kilpailijat. Yksinäinen paperimies juo douppingia ja tuumaa. Kyllä se siitä Alkon sentään valtio jätti meille.
Asennekasvatusta Varkautelaisille
3
731
Vastaukset
- kukahan on
se joka kaipaa asennetta,taitaa tämä pruuuuno olla just se joka kadehtii,ja kirjoittaa joka ikisellä sivulla paperimiehistä,olipa hyvä että löytyi tämä idiootti viimeinkin.
- anna vaan
PAPERIMIESTEN OLLA ter.akkafani.
Tuntuu vain että tätä paperimiestä mollataan täällä kuin mustalaista niin otin siksi tähän loppuun vain vitsinä. Siinäkin olis asennekasvatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad591105- 42861
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että315627Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114604- 51598
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 65514