Rinnanympärys

kaunis vai ruma

Paljon muilla on rinnanympärys rinnan alta entä päältä? Muuttuuko mitta laihtuessa tai lihotessa myös rinnan alta vai ei? Tiedän että painon muutos muuttaa ainakin mittaa päältä. en ole ennen mitannut alta...mutta kuppikoko kai b-c tai sen kokosia käytän ja sopivat on ainakin päällä. Mietin tämä alta mittaa, kun eikös siinä ole vaan luut siinä alas mitas ja ei kai se voi muuttuu vai voiko? kauhee brobleema tääkin on mulle kun pitäs muka mahtuu johonkin ihme muottiin et ois nätti tms. aargh!

2

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rinna altakin

      Onhan siinä luiden päällä ihon alla rasvakerrosta, kuten muuallakin. Itsellä muuttui laihtumisen myötä rintaliivien koko 90E:stä 75C:ksi, eli sellaiset 15 cm lähti myös rinnan alta!

    • Minä kun laihduin normaalipainosta jonnekkin 40 ja risat. En omasta tahdosta. Vaikka alussa ihan kiva, kun mahtu pienet vaatteet päälle. Mulla paino lähti kun tuli joka päiväinen ripulointi. Nyt on amalgaamihampaat lähteneet, niin toivon että voin kirjoittaa tälle palstalle et jippii olen lihonut. No siitä rinnan ympäryksestä. Ne rinnat meni niin pieneksi, ettei meinannu niin pieniä rintaliivejä löytyä. Et ongelma sekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      293
      46052
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      53
      11514
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      243
      11110
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      53
      9922
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      94
      8729
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      302
      6818
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      13
      3867
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      4
      3585
    9. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3460
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      8
      3379
    Aihe