kirjan syömisestä

Meil n.9kk poitsu söi äskö noin peukalon pään kokosen(mun peukalon)palasen sellasesta soivasta kurkistuskirjasta!Kuinkahan vaarallista se on,mitäköhän ainetta siinä on?En ehtinyt saamaan sitä pois suusta,kun en heti huomannu että oli mussuttanut sitä!
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän se varmasti erityisen terveellistä ole, mutta tuskin aiheuttaa mitään. Esikoinen (nyt jo 7v, ja ihan terve :)), söi mm. omaa kakkaansa, koiran ruokaa ja muutaman madon, eikä mitään tullut. Kuopus on nyt 10kk, on ehtinyt syömään jo multaa ja vessapaperia, ei sillekään mitään ole tullut. Sitä saisi olla silmät selässäkin noiden kanssa. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kääkeli kirjoitti:

Meil n.9kk poitsu söi äskö noin peukalon pään kokosen(mun peukalon)palasen sellasesta soivasta kurkistuskirjasta!Kuinkahan vaarallista se on,mitäköhän ainetta siinä on?En ehtinyt saamaan sitä pois suusta,kun en heti huomannu että oli mussuttanut sitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu