Harmittaa vietävästi

66v. sipoolainen

Heräsin hetki sitten ja huomasin, että kaikki on päin persettä. Helsinki on kiva paikka, mutta mistä sen johto on kotoisin?

5

314

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HON

      ...paikasta nekin.

    • Ryöstöjoukko

      Se alepan kauppias pajunen,tämä vanha rosvo, ministeri vapaavuori on mannisen ja vainhasen ohella niitä syntipukkeja koko rosvoukseen. Sitten
      nämä KHO:n jäsenet, jotka osallistuivat rosvouksen avunantoon olis kiva tietää.

      • tonkija

        Tähän on ehdottomasti lisättävä myös se Keiteleen mummo, joka Helsingin vaaltuuston puheenjohtajana häärii. Se Raakel Hiltunen.


      • Rosvot myös

        Löysin rantein, rantaruåtsalaiset. Älkää jännittäkö, ei maahanmuuttajat ihan vielä naapuriinne muuttako.

        Ei ainakaan pariin vuoteen. Vuolkaa kiinteistönne ja maanne rahoiksi ja muuttakaa suosiolla Ahvenanmaalle tai Tammisaareen.

        Ai niin, niillä alueilla saattaa hypetyksenne omasta erinomaisuudestanne mennä yli hilseen ;D


      • henkka
        Rosvot myös kirjoitti:

        Löysin rantein, rantaruåtsalaiset. Älkää jännittäkö, ei maahanmuuttajat ihan vielä naapuriinne muuttako.

        Ei ainakaan pariin vuoteen. Vuolkaa kiinteistönne ja maanne rahoiksi ja muuttakaa suosiolla Ahvenanmaalle tai Tammisaareen.

        Ai niin, niillä alueilla saattaa hypetyksenne omasta erinomaisuudestanne mennä yli hilseen ;D

        Eipä anna kommenttisi aihetta kovin rakentavaan vastaukseen. Mutta sen kehoituksen antaisin, että kannattaa hiukan tutustua lähitienoon maantieteeseen ja ehkä myös kielijakaumaankin. Nikkilä ei ole rannalla, ei lähelläkään. Matkaa n. 11 km. Sipoo on jo vuosia ollut suomalaisenemmistöinen kunta ja pysyy vielä liitoksenkin jälkeen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      126
      4140
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2992
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2514
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2091
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      254
      1688
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      45
      1613
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1557
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1426
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1410
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1201
    Aihe