DVD:n katseleminen tökkii

DVD:n katseleminen muuttui yhtäkkiä erilaiseksi, kuva ja ääni katkeilee tiuhaan tahtiin. Ikään kuin tökkii. Pyöritysnopeus yhtäkkiä hitaampi tai jotain siihen suuntaan? Mikäs vikana ja miten saan takaisin normaaliksi?
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama juttu. En tajua,ihan tyhjästä. En mitään ole tehnyt. Mukava olisi saada tietoa,muuten pakko uskoa että asemassa vika.

Äänestä

Ihan ensihätään vilkaise Laitehallinnasta, että IDE-ohjaimen kohdilta löytyvä väylänohjaus on (U)DMA:lla, ei PIO:lla. Windowseilla on kiva taipumus huonosti lukevan levyn kohdatessaan pudottaa pysyvästi optisen aseman ohjaus (U)DMA:sta PIO:hon ilmoittamatta siitä käyttäjälle millään lailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Win XP. kirjoitti:

DVD:n katseleminen muuttui yhtäkkiä erilaiseksi, kuva ja ääni katkeilee tiuhaan tahtiin. Ikään kuin tökkii. Pyöritysnopeus yhtäkkiä hitaampi tai jotain siihen suuntaan? Mikäs vikana ja miten saan takaisin normaaliksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu