Eteenpäin menossa

Olen ollut sairaslomalla syyskuusta asti.
Näkeekö joku minulle kuntoutus vai sairaslomaa
edelleen?
Kiittäen
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pahin on jo takanasi, sen näen, eli viime syksyn. Kuntoutuminen eli paraneminen kestää pitkälle kevääseen, kesän kynnykselle. Todennäköisesti sairasloman muodossa. On itsestäsi ja sinnikkyydestäkin kiinni, saatko tällä ajalla kuntoutusta. Maaliskuulla se on mahdollista.

Äänestä
  • Kiitos vastauksestasi,
    Laitoin juuri hakemuksen kuntoutukseen.
    Odotan sitä ja toivon löytäväni sen myötä
    uuden suunnan elämääni.
    Täysin uusi ala, jota en tiedä vielä itsekkään.
    Kaikkea hyvää elämääsi toivoo
    Vuokko

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuokkoelisabet kirjoitti:

Olen ollut sairaslomalla syyskuusta asti.
Näkeekö joku minulle kuntoutus vai sairaslomaa
edelleen?
Kiittäen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu