uskallinpa

katsoa tompasta kameratolppien tiedostoja, oli niin kuin pitääkin ov2 ja bittikartta(bmp)tiedostot,mutta lisäksi oli asennettu tuo paketissa oleva asc tiedosto,onko se ylimääräinen? asennus tehty liikkeessä tuolta Konttisen sivulta.
2320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se sisältää tolppien tiedot selvälukuisessa ns. ASCII-muodossa ja sitä ei tässä tapauksessa tarvita.

Jos sitä haluaa tutkia sen voi avata vaikka notepad:issa tms. tekstieditorissa.

Äänestä
  • kiitos asiallisesta vastauksesta ! mitenhän monessa tompassa näitä ylimääräisiä tiedostoja onkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


itijootti kirjoitti:

katsoa tompasta kameratolppien tiedostoja, oli niin kuin pitääkin ov2 ja bittikartta(bmp)tiedostot,mutta lisäksi oli asennettu tuo paketissa oleva asc tiedosto,onko se ylimääräinen? asennus tehty liikkeessä tuolta Konttisen sivulta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu