miksi ca-moduli pätkii??

Ostin LG television ja siihen Laatuantennin tekemän ca-modulin canal korttia varten. Ilmaiskanavat näkyy oikein hyvin, mutta maksukanavat välillä näkyy, välillä ei. Yleensä näyttöön tulee "Salattu kanava". Mikähän voisi olla vikana?? Modulin ja kortin pitäisi olla kunnolla paikallaan.
3314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsotko Kilpisjärvellä Jyväskylän kaapelia naapurin haravalla?

Äänestä
  • Ihan Oulusta ja omalla haravalla. Ei taida sulla reppanalla olla vielä omaa antennia, vaan iskän ja äiskän telkusta katselet pikkukakkosen. Menikö oikein?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksukanavat ei näy kirjoitti:

Ostin LG television ja siihen Laatuantennin tekemän ca-modulin canal korttia varten. Ilmaiskanavat näkyy oikein hyvin, mutta maksukanavat välillä näkyy, välillä ei. Yleensä näyttöön tulee "Salattu kanava". Mikähän voisi olla vikana?? Modulin ja kortin pitäisi olla kunnolla paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu