apua

mitä teen

täytin justiin 16. olen ollu viikko sitte yhdynnässä, tuntuu kuin sisälläni kasvaisi pieni vauva . voiko olla mahdollista että nyt jo tuntuu että sielä olis joku ku sattuu oikealle puolelle alamasua ja sit ,maha kurnii koko ajan . vaikka söööis ! meillä ei ollut kondomia ! tuntuu niinkuin odottaisin esikoistani ! auttakaaa mua ..

8

1041

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....jme.....

      Nii.. tuossa se jo tulikin, eli sinuna mä tekisin niin että odottaisin menkkoja ja jos ei niitä kuulu niin menen ostamaan raskaustestin, siitähän se sitten selviää.
      Koska menkkojen pitäisi alkaa?
      Ota iha rauhallisesti vaan ja odottele jonkin aikaa. Katso sen jälkeen sitten, mitä testi sinulle näyttää ja päätä sitten mitä teet. Vielä ei kannata stressata tuollaisella jutulla..

      • täälä on niin ihania ihmisiä

        helmikuun aluus pitääs alkaa. muttaku on nyt sellanen tunne että ne ei ala silloon :/ ollan pari kertaa oltu yhdynnässä ilman kondomia ! ja jos sattuu että mä oon raskaana niin mä en tuu tekemään aborttia. koska sitä saa katua koko loppu elämänsä !


    • miimii

      kasvaimelta kannattaa mennä lääkääriin tai soittaa ja kertoa noista oireista

    • ...

      En tiedä kiertosi pituutta tai mitään mutta sanoit että sulla pitäisi alkaa helmikuun alussa menkat joten jos pikkasen laskee ni reilun 2 viikon päästä.. Ja sanoit että sulla on oikealla puolella alavatsaa se kipu.. Luulisin että se on vain ovulaatio.. Raskaudesta en sano mitään mutta jos vaikka olisitkin niin on
      TODELLA EPÄTODENNÄKÖISTÄ että tuntisit raskauden jo reilu pari viikkoa ennen menkkoja..
      Ja toiselseen sulla oli nähtävästi justiinsa ollu menkat kun olit yhdynnässä? Jos sanoit että viikko sit?
      Olen kyllä aika varma että pelkkä ovulaatio se on.. (ovulaatio on noin. 2 vkoo ennen kuukautisia)
      On todella epätodennäköistä että olisit raskaana ja vielä epätodenäköisempään että tuntisit sen jo..
      Ja tuo mahasi kurniminen ei kyllä ole mitään raskauteen liittyvää.. Joko sulla on nälkä tai sit se on pelkkää suolistoäästä.
      Hieman kyllä tuo sinun teksti arveluttaa. Vaikutat kyllä henkisesti todella nuorelta.. KÄYTÄ EHKÄISYÄ! Ni sit ei tarvi pelätä sitä raskautta.

      • ...

        Niin tuosta sun tekstistä.. Tekstisi on hieman ristiriitainen.. Tulet tänne pyytämään apua ja neuvoja koska pelkäät että olet raskaana mutta silti käytät termejä kuten euntuu niinkuin odottaisit esikoistasi ja semmosta ja et aijo tehdä aborttia..
        Odotat rauhassa niitä menkkoja ja jos ei kuulu ni ostat apteekista testin.. eipä oikeestaan kummempia neuvoja pysty tommoseen tilanteeseen antamaan..
        Muista että se kondoomi ehkäisee myös sukupuolitaudeilta ja olet nuori joten odota ihan rauhassa sitä lasten tekoa.. Käy koulut eka ja nauti elämästä! Tsemppiä


    • terkkari....

      mahd. raskautta vielä! Se nyt ainakin on ihan faktaa.

      Taidat olla provo...

      • sisitii

        oho omapas terkkari ollu myöhään vielä koneella klo. 03.42 et oo terkkari vitun provo


    • Anonyymi

      oooooooh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      86
      1398
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      21
      1128
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      62
      1073
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      918
    5. 62
      803
    6. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      770
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      69
      744
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      720
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      692
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      658
    11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      647
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      626
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      52
      606
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      585
    15. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      537
    16. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      68
      537
    17. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      535
    18. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      530
    19. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      525
    20. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      38
      509
    Aihe