Kuihdun pois kohta!

Olen 3kk ikäisen pikkuisen äiti ja paino vain tippuu!
En edes imetä.
Mittani ovat 171/53 enkä pidä tästä yhtään. Jotenkin vain ruoka ei maistu enää samalla tavalla kuin ennen, eikä sitä oikein tunnu edes ehtivän syömään :/
Kaikki sanoo ettei musta ikinä uskois että olen juuri synnyttänyt ja tottahan se on, olen toki onnellinen ettei jäänyt mitään roikkuvaa nahkapussia tms mutta en nyt ihan näin hoikkakaan haluaisi olla!
Muita joilla samoja ongelmia?
Miten saisi ruokahalun takaisin?
4381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta tosiaan toivottavasti keksit jon kun konstin, ei ne kukkakepitkään tosiaan kauniita ole!

Äänestä

Esim. Aloe vera gel juomaa,niin alkaa ravinteet imeytymään ja lihaa tulla luiden ympärille!

Äänestä

itselleni tuli kilpirauhasongelmia raskauden jälkeen ja ainakin silloin lääkäri sanoi että monasti puhkeaa näin kun elimistö on muutenkin vähän sekaisin. Tokihan its eongelma siis on ja tulisi muutenkin, mutta raskaus saattaa jouduttaa asiaa.

Kilpparin liikatoimintahan laihduttaa. Vaikka kuinka syö niin paino ei nouse. Tosin muutenkin elimistö käy ylikierroksilla eli helpohkosti tunnistaa jos kyse siitä. Tosin ruokahaluttomuus on taas päinvastainen ongelma..

Alat kuitenkin olla aliravittu joten eiköhän ole tutkimisen paikka jos kuitenkin yrität syödä normaalisti.

Äänestä

Itselläni oli pikkasen vastaavaa pulmaa kolmisen vuotta sitten kun olin ekani synnyttänyt, jo sairaalasta lähtiessäni paino oli tippunut alle ennen raskautta olleen painon, vaikken siellä ehtinyt paria pvää kauemmin olemaankaan.siinä sitten näytin 3.vuotta luurangolta kun paino ei vaan noussut, kunnes se yhtäkkiä nousi 6kk 5kg ja nyt kun odotan toistani niin näytän taas luikulta, kaikki paino mennyt vatsaan, kasvoissa ei mitään jäljellä...rumaa mutta minkäs teet painoa ei vaan tule vaikka söisi normaalisti...mutta no hätä kyllä sitten viim mammoina voidaan näyttää jo hiukan pulleilta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettyttää kirjoitti:

Olen 3kk ikäisen pikkuisen äiti ja paino vain tippuu!
En edes imetä.
Mittani ovat 171/53 enkä pidä tästä yhtään. Jotenkin vain ruoka ei maistu enää samalla tavalla kuin ennen, eikä sitä oikein tunnu edes ehtivän syömään :/
Kaikki sanoo ettei musta ikinä uskois että olen juuri synnyttänyt ja tottahan se on, olen toki onnellinen ettei jäänyt mitään roikkuvaa nahkapussia tms mutta en nyt ihan näin hoikkakaan haluaisi olla!
Muita joilla samoja ongelmia?
Miten saisi ruokahalun takaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu