Vain suomalaiset haluaa Kiaa
Näin ei ole muualla:
http://www.tuulilasi.fi/valokeila/?article=111138&print=true
Näin ei ole muualla:
http://www.tuulilasi.fi/valokeila/?article=111138&print=true
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
yhtään vanhempaa kuin viisi vuotta vanhaa juttua ja vielä Jenkeistä joille kelpaa lulla kuin joka keinuu? Saksassa ceed on menestynyt hyvin testeissä.
Postiluukusta tulee kirje jossa Delta auto tarjoaa vanhasta paskastasi selvästi ylihintaa jos vaihdat sen uuteen Kia Cerato Ceediin ja mitä niitä paskoja onkaan, toki autostasi tarjottu hinta on sama kun käteisalennus muilla liikkeillä uudesta autosta eli n:10% ja sitten tulee ylihinnoitellut "pakolliset" lisävarusteet niinkun esim:radio, renkaat vanteet lohkolämmmitin yms...ja sikakalliit huollot päälle, Suomalainen uneksii ja ajattelee: minullakin mahdollisuus kerrankin ostaa UUSI auto eikä aina vaan naapurilla ja helvetin pitkällä lainaajalla mutta sitähän hän ei ajattele vaan että UUSI AUTO ALLE !!! kerrankin elämässä ja juntti ajaa vanhan hondansa pihaan ja kerrankin luulee olevansa jotain, tosin autohan on tosiasiassa varsin mitäänsanomaton.
eli sait postissa tarjouksen ja olet katkera kun ei rahat riitä, vaan täytyy jatkaa sillä vanhalla paskalla ajamista :-D
jaksat huolehtia toisten asioista. Kiitos!
Kia on kaikista automerkeistä huonoin auto.
Ladakin on parempi.
kyllä sä sen ajokortin saat parin vuoden päästä, ja kyllä ne näppylätkin siitä naamasta sit lähtee!
Karvanopat ja lippalakki.
"minullakin mahdollisuus kerrankin ostaa UUSI auto eikä aina vaan naapurilla ja helvetin pitkällä lainaajalla"
Joo, lainaajan täytyy kyllä olla helvetin pitkä että se voi ostaa uuden auton.. :D
Siis otat vertailukohdaksi USA:n. Mitähän tuohonkin sanoisi...
En mitenkään olisi uskonut, että 5-miljoonaisen Suomen kansan ostovoima riittää pitämään Kian autotehtaan pystyssä ja vieläpä yhtenä maailman menestyvimmistä. Mutta kai se niin on, kun kerran sanot.
autonvalmistaja. Pienet on maailman markkinat kun suomalaiset ostaa kuudesosan maailman autoista.
HYVÄ SUOMI, hyvä juntti!
Hyundai&Kia konserni on yhdessä niin suuri.