Istumapaikat

rahastusta

Varasin exit-paikat lentomatkalle Meksikon Cancuniin. Olipahan rahastusta, ihan kismittää. 35,00 euroa per nenä ja suunta! Eikä voinut edes varata pelkästään toiseen suuntaan! Siinä tuli aika sujuvasti matkalle lisähintaa 140€/2hlöä. Melkein tuhat mummonmarkkaa. Kyllä ärsyttää, mutta ilmankaan ei voinut olla.

6

1322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuitenkin

      Kyllä on pitkä matka mukava istua vähän väljemmin jos on varaa. Ihan oikein, että "ylellisyydestä" maksetaan. Ennen ne paikat on mennyt tiskin alta niille jotka on älynneet pyytää ajoissa.

    • olla iloinen.

      Nyt sinun ei tartte istua polvet suussa noin 13 tuntii per suunta. :)

    • sitä viitsitäänkin

      ruikuttaa... hmm, halusit siis varata vain toiseen suuntaan exit-paikan? Silti sanot, että oli pakko varata, kun et voi ilman olla. Eli toiseen suuntaan voit olla ilman, toiseen suuntaan et? Ja logiikka tässä oli...?
      Totta kai niistä paikoista pitää maksaa ekstraa, ei se mitään sinun kiusaksesi suunniteltua rahastusta ole. Mikä sitten olisi ollut sopiva hinta sinusta? Ilmaiseksi sinulle? Hohhoh... Pysykää rahastuksesta marisijat kotona, se tulee halvemmaksi, kun kuitenkin puoli-ilmaiseksi tai mieluummin aivan ilmaiseksi teidän pitäisi kaikki saada.

      • rahastusta

        No en olis ostanu exit-paikkaa kotimatkalle, sillä Suomeen on muutenkin niin tyhmä palata, että ihan sama vaikka sen matkan kituisi tavallisessa tuolissa.
        Ja totta kai saa ruikuttaa! Ei ne rahat puussa kasva, vaikka palvelua haluankin.


    • Vaihtoehto

      oikeassa ovat. Tietty pitää maksaa jos tahtoo parempaa kuin muut. Tai vaikka muuten vain etuilla!
      Olen monilla matkoilla todennut sen että on suurehko porukka ihmisiä jotka vaikka katastrofin sattuessa mielellään potkisivat toisia pois pelastusveneestä että jäisi itselle enemmän tilaa.......!

      • varattu

        :) täällä on sitten helppo ärsyttää ihmisiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4233
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2935
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2838
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2623
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      333
      2580
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2575
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2159
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1895
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1527
    Aihe