ole alkaneet siitä kun joku on yrittänyt viedä toisten maita?
Eikö lähes kaikki
13
531
Vastaukset
- Haloo pahvi!
Näitä kirjoituksia lukiessani en voi välttyä ajatukselta, millä eväin luulette pitävänne elitistisen asenteenne?
Sotia jostain postimerkin kokoisesta pläntistä? 19 000 asukasta sotii? Pelkästään Kontulassa asuu n. 45 000 asukasta! Mikä paikat erottaa? Kontulassa on elävämpi ja monikultturisesti rikkaampi, eikä niin homogeeninen yhteisö. Kontulassa kaikki eivät ole Suomalaista syntyperää tai kulttuuritaustaa. Ei sitä ole Sipoossakaan. Opettelisitte edes Suomen kielen, sitä yrittää muiden kulttuurien edustajat oppia Kontulassakin ;D- ma kerto sulle taman
Kontulan monikulttuurisuus näkyy siinä ettei kukaan halua muuttaa sinne.
- muu maailma hyväksyy
joidenkin alueiden kaappauksen jonkin yleisen edun nimessä (vrt ns sudeettialueet)
- YK?
ONks tästä aiheesta galluppia maailmalla vai mistä sä kirjotat.
Hesassa on ahasta. Voi voi. Minkäs teet?
Kaappaat maata ja annat ymmärtää että tämä on yleinen etu. Se on Hesan etu, se se on.
KAAPPAISI NYT ENSIN KAUNIAISEN JA TULIS SIT YRITTÄÄN UUELLEEN. - Päättäjänä asioissa
YK? kirjoitti:
ONks tästä aiheesta galluppia maailmalla vai mistä sä kirjotat.
Hesassa on ahasta. Voi voi. Minkäs teet?
Kaappaat maata ja annat ymmärtää että tämä on yleinen etu. Se on Hesan etu, se se on.
KAAPPAISI NYT ENSIN KAUNIAISEN JA TULIS SIT YRITTÄÄN UUELLEEN.Kauniaisessa ei ole sopivaa tilaa Itä-Vuosaarelle, Kauniaisessa ei ole merenrantaa. Sipoo on sopiva suupala. 19 000 asukasta 550 000 asukkaan Kaupungissa on vähäpätöinen joukko kylähulluja, persaukisia rantaruåtsalaisia ja jokunen perintönä omaisuutta haalinut namitehtailijan tytär. Niin, ja tämä leuaton yksinpurjehtija, joka asuu Sipoossa ainakin niin kauan ennen kuin nai taas jonkun avohoitopotilaan.
Muistakaa Nikkilän maa-alueet.. - ensin yhteen
Päättäjänä asioissa kirjoitti:
Kauniaisessa ei ole sopivaa tilaa Itä-Vuosaarelle, Kauniaisessa ei ole merenrantaa. Sipoo on sopiva suupala. 19 000 asukasta 550 000 asukkaan Kaupungissa on vähäpätöinen joukko kylähulluja, persaukisia rantaruåtsalaisia ja jokunen perintönä omaisuutta haalinut namitehtailijan tytär. Niin, ja tämä leuaton yksinpurjehtija, joka asuu Sipoossa ainakin niin kauan ennen kuin nai taas jonkun avohoitopotilaan.
Muistakaa Nikkilän maa-alueet..Ja talous kuntoon. Sit kattelis josko toimis. Jos ei vois vesikiellä katella lisää maita aina Lappiin asti.
- Aha.....
ensin yhteen kirjoitti:
Ja talous kuntoon. Sit kattelis josko toimis. Jos ei vois vesikiellä katella lisää maita aina Lappiin asti.
Mihin sitä merenrantaa tarvitaan jos on tarkoitus saada lisätilaa ihmisten asumiselle? Asuuhan ihmisiä sisämaassakin....niinku Kauniaslaiset, tosin niillä on maasturit millä hurauttaa Suvisaaristoon möggeilemään. Suvisaaristosta tosin ei maapalaa enää löydy rahallakaan joten First we take Sibbo, then Manhattan.
- sehän arvattiin
Aha..... kirjoitti:
Mihin sitä merenrantaa tarvitaan jos on tarkoitus saada lisätilaa ihmisten asumiselle? Asuuhan ihmisiä sisämaassakin....niinku Kauniaslaiset, tosin niillä on maasturit millä hurauttaa Suvisaaristoon möggeilemään. Suvisaaristosta tosin ei maapalaa enää löydy rahallakaan joten First we take Sibbo, then Manhattan.
- sudeettialueet
YK? kirjoitti:
ONks tästä aiheesta galluppia maailmalla vai mistä sä kirjotat.
Hesassa on ahasta. Voi voi. Minkäs teet?
Kaappaat maata ja annat ymmärtää että tämä on yleinen etu. Se on Hesan etu, se se on.
KAAPPAISI NYT ENSIN KAUNIAISEN JA TULIS SIT YRITTÄÄN UUELLEEN.muuna maailmana voitaneen pitää esim iso-Britannia ja Ranskaa
- Olette piiperöitä
sudeettialueet kirjoitti:
muuna maailmana voitaneen pitää esim iso-Britannia ja Ranskaa
Urpåt jaksaa kiukutella. Te sulaudutte jo nyt itäkeskukseen mukavasti, ettei loppu Sipoon sulautumisessa Itäiseen Helsinkiin tule ongelmia.
Vai Hitler, oletteko tarkistaneet lääkityksen?
- löytyy
Kuka ottaisi asiakseen koordinoida mitä ja missä?
- Uni seis
Tunnetusti hentorakenteiset ruåtsinkieliset Svantet ja Gunnarit ovat saaneet mahdollisuuden käydä armeijan sijasta siviilipalveluksen.
Ajattelitteko heitellä pesusienillä, joita käytitte mummojen pesemiseen sivariaikana?
Varokaa, joku saattaa suuttua moisesta. Mamma on hyvä olla tukena ;D - Nimeksi:
Uni seis kirjoitti:
Tunnetusti hentorakenteiset ruåtsinkieliset Svantet ja Gunnarit ovat saaneet mahdollisuuden käydä armeijan sijasta siviilipalveluksen.
Ajattelitteko heitellä pesusienillä, joita käytitte mummojen pesemiseen sivariaikana?
Varokaa, joku saattaa suuttua moisesta. Mamma on hyvä olla tukena ;DÖkypelto. Joku kääntäköön på svenska.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&con ference=4500000000001608&posting=22000000032017679
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504067Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283620Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku72355- 1151743
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181688Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81530Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1201077Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905