VIKA ON VANHEMMISSA

Miksi vanhemmat eivät opeta lapsiaan kuinka käyttäydytään kerrostalon rapussa?
Meidän talossa on kuin ravihevoset juoksisivat ylös alas.Kun koulusta on tultu tätä menoa riittää iltamyöhään.
2605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lomareissuilla kylpylöissä, laivoilla ja muissa lomakohteissa, kun mukulat hyppii, huutaa ja riehuu ilmeisesti "koko rahan edestä", eikä se ole toisaan lasten vika vaan vanhempien, kun ei vaadita minkäänlaista käytöstä.

Äänestä
  • niistä muksuistakin tulla samanlaisia norsuja kuin aikuisistakin. yli puolet aikuisista on jo läskejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusavuton sukuplvi kirjoitti:

Miksi vanhemmat eivät opeta lapsiaan kuinka käyttäydytään kerrostalon rapussa?
Meidän talossa on kuin ravihevoset juoksisivat ylös alas.Kun koulusta on tultu tätä menoa riittää iltamyöhään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu