Olen miettinyt ostaa rantatontin Sipoosta, siis Itä-Helsingistä. Tontin omistajat pilkkonevat edullisesti tässä vaiheessa maitaan Helsinki-kammossaan. Kohta pääsisi mökille kätevästi metrolla!
Ostaisiko mökkipaikan Sipoosta, siis..
3
539
Vastaukset
- pääset
tosin nopeammin.
- Von Grynder
Ne maa-alueet, jotka Helsinki sai on arvottomia! Helsinki maksaa pikku taskurahan niistä alueista jotka kaavoittaa ja rakennuttaa. Tutki siis tarkkaan, mistä risukosta meinaat mökkipaikkasi bongata!
Imagoltaan ja ihmisystävällisyydestään parempaa seutua olisi Helsingin läntinen puoli. Siellä ei kyräillä ja nakella niskojaan ulkopaikkakuntalaiselle mökkeilijälle. He ymmärtävät sinun tuovan euroja kuntiin.
Tosin maan hinta n. 3-4 kertainen verrattuna Sipooseen. Mutta, mikäli haluat laatua, se maksaa. - kalevankatu
Mistäs olet päähäsi saanut, että maat on halvempia luovutetulla alueella. Kyllä Helsinki pitää huolen siitä, että halvemmalla tontti ei lähde mitä muualtakaan Helsingistä. Kyllähän Pajunen ja kump. sen tajuaa, että tyhmät maalta paenneet maksaa mitä vaan kunhan saavat "tarissa" asua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724158
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans813890Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572428Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642276Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361965- 491869
- 1031698
- 561642
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551633- 611501