Ihan jees että Elisa tuo noi nopeat 3g-yhteydet alkuvuoden aikana meidän pikkupikku-Haminan-taantumakaupunkiin! Tarkoittaa sitten vissii myös Saunalahtea, koska samaa verkkoa käyttävät! Voi mennä torille istumaan perse penkissä ja käyttämään langatonta mobiililaajakaistaa... :)
Elisan 3G-verkko Haminaan
Jorma Yli-Hannukzela
5490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mahtavaa! Sitte pääsee tämänkin kylän persaukiset revittelemään jos lie 3g- laitteet jo perstaskussa kuumottaa. Nekin kaikki, joilla takana puoli vuotta kauppakoulua, ja joiden pitäis saada kaikki helpolla ja heti, niinkuin nettipokerilla, ja jos häviää, niin saa rahat takas, kun valittaa...:=)
on toiminut kauan aikaa. Tai no en Elisasta tiedä
tuli jo reilu kuukaus sitten, ennen jouluu. mokkulan hommasin jo syyskuussa, vaikka täällä ei saanukkaan kuin korkeintaan edge-tason yhteyden. jotenkin kuitenkin oli odotettavissa että 3g tulis pian ja niinhän se tekikin.
Eikös se Edge-yhteys ole ihan suolesta?
3G:llä on surffailtu jo vuonna 2006 Haminan keskustassa.