Osaako kukaan kokemuksesta neuvoa hyvää ihotautilääkäriä PK-seudulla? Haluaisin hyvän lääkäri-potilas suhteen kuka oikeasti keskittyisi ihoni paranemiseen. Useimmat erikoislääkärit valitettavasti oman kokemukseni pohjalta harvoin ovat kovin ystävällisiä. Kertokaa jos on joku ihan huippu hyvä lääkäri joka vielä olisi mukavakin!
Hyvä ihotautilääkäri?
3
7272
Vastaukset
- Tiedustelu
En tiedä minkä ikäinen olet, eikä se edes kuulu tähän, mutta kysyn kuitenkin, että haluatko kumman sukupuolen hyvää ja kestävää potilas-lääkäri-suhdetta.
Olen nimittäin nuorekas ja työni puolesta joudun syynäämään ihmisiä varsin tarkkaan.
Kokemusta siis useammasta aivam huipusta lääkäristä dermatologian asiantuntujana.
Aina joskus ns. oma lääkäri on vaikkapa perehtymässä alan uusiin tutkimuksiin tai lomalla, joten reseptien uusiminen tai psorin riehaantuminen eivät aina voi odottaa.- ipsori
Lääkärin työ voi olla liian rankkaa jos hän ottaa kaikki potilaat henkilökohtaisesti. Varsinkin psorin kohdalla, koska siihen ei löydy mitään helppoa pelastusta.
Kaikki lääkärit antavat reseptin erilaisille voiteille tai valohoidoille. Ei se sen monimutakisempaa ole.
Kirjoitin blogissani psorin ja lääkkeiden yhteydestä. Ehkä se herättää sinussa ajatuksia.
-ipsori
ipsori.blogspot.com
- inkku66
Voi että! Poikani sairastui 8 vuotiaana psoriin ja on nyt 18 v. Poika on ollut n. 10 v. iho-ja allergiasairaalan potilaana ja meille on valitettavasti käynyt myös niin että lääkärit ovat "huippuosaajia" lajissaan mutta kokonaisvaltainen taudin aiheuttamien lieveilmiöiden suhteen puuttuu ymmärtämys, yksi lääkäri jäi kuitenkin mieleen ymmärtäväisenä ja ystävällisenä ja hänen nimensä oli Sari Koskenmies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1537800- 614360
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1403993Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233902Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423300Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383208Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko253205- 482923
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422721- 492484