Hyvä ihotautilääkäri?

psori-tyttö

Osaako kukaan kokemuksesta neuvoa hyvää ihotautilääkäriä PK-seudulla? Haluaisin hyvän lääkäri-potilas suhteen kuka oikeasti keskittyisi ihoni paranemiseen. Useimmat erikoislääkärit valitettavasti oman kokemukseni pohjalta harvoin ovat kovin ystävällisiä. Kertokaa jos on joku ihan huippu hyvä lääkäri joka vielä olisi mukavakin!

3

7738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedustelu

      En tiedä minkä ikäinen olet, eikä se edes kuulu tähän, mutta kysyn kuitenkin, että haluatko kumman sukupuolen hyvää ja kestävää potilas-lääkäri-suhdetta.
      Olen nimittäin nuorekas ja työni puolesta joudun syynäämään ihmisiä varsin tarkkaan.
      Kokemusta siis useammasta aivam huipusta lääkäristä dermatologian asiantuntujana.
      Aina joskus ns. oma lääkäri on vaikkapa perehtymässä alan uusiin tutkimuksiin tai lomalla, joten reseptien uusiminen tai psorin riehaantuminen eivät aina voi odottaa.

      • ipsori

        Lääkärin työ voi olla liian rankkaa jos hän ottaa kaikki potilaat henkilökohtaisesti. Varsinkin psorin kohdalla, koska siihen ei löydy mitään helppoa pelastusta.

        Kaikki lääkärit antavat reseptin erilaisille voiteille tai valohoidoille. Ei se sen monimutakisempaa ole.

        Kirjoitin blogissani psorin ja lääkkeiden yhteydestä. Ehkä se herättää sinussa ajatuksia.

        -ipsori
        ipsori.blogspot.com


    • inkku66

      Voi että! Poikani sairastui 8 vuotiaana psoriin ja on nyt 18 v. Poika on ollut n. 10 v. iho-ja allergiasairaalan potilaana ja meille on valitettavasti käynyt myös niin että lääkärit ovat "huippuosaajia" lajissaan mutta kokonaisvaltainen taudin aiheuttamien lieveilmiöiden suhteen puuttuu ymmärtämys, yksi lääkäri jäi kuitenkin mieleen ymmärtäväisenä ja ystävällisenä ja hänen nimensä oli Sari Koskenmies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      124
      4867
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      190
      4540
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1980
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1731
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      34
      1501
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      8
      1292
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1235
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      81
      1171
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe