voisiko

voisiko

tulisiko kultaposki amatsoni toimeen samassa häkissä nymfipapukaijan kanssa

3

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miumau

      Ei tulisi. Ensinnäkin Nymfin jalat olisivat varassa. Toiseksi lintujen hurja kokoero asettaa tiettyjä hankaluuksia. Amatsoni vaatii paksummat orret, isomman häkin yms, myös ruokavaliot poikkeavat toisistaan.

      Yleisenä sääntönä voitaneen pitää sitä, ettei eri lajin lintuja tulisi laittaa samaan häkkiin.

      • Niina-92

        täysin samaa mieltä. Eri lajeja ei kannata yhdistellä. Vaikka ne tulisivatkin toimeen niin ne eivät ole onnellisia. Jos haluat niille kavereita niin ota samaa lajia oleva kumppani.


    • ellu

      Ihan voin kokemuksesta sanoa että EI!!koska ensinkin kokoero on valtava ja siinä voi pienenpi päästä silmän räpäyksessä hegestään.Meillä nimittäin aina kun nynfi oli irti niin amatsoni häkissään valmiina hyökkäämään sen kimppuun heti kun nynfi lennähti sen häkin läheltä!!Älä mene kokeilemaan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      495
      8617
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5892
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      287
      4901
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4645
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      72
      4189
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      164
      3962
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3788
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1731
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1292
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      899
    Aihe