19 01 08 LA

hyvä olla ku selevänä polla ja romilleja nolla
7356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

selvänäpä hyvinkin ja töitä tehden.

Äänestä

Eipä täsä ois kyllä yhtään mukava ryypätä, kahavia parasta aikaa juon, huomenta koko poppoolle!

Äänestä
  • Kahvii en oo nielly pisaraakaan elokuun alusta lähtien (jolloin myös loppu tupakointi)!

    Äänestä

mie aijon pittää lauvantain litkuttomana.

Äänestä
  • Raittiina.

    Äänestä

Näin on, raitis lauantai tänään.

Äänestä

näin muinoin jossain telkkuohjelmassa, jossa juontaja Heimo Holopainen sanoi ohjelman lopuksi, että pitää järjestää asiat niin, ettei huolet paina, eikä rasitu polla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


åpoi kirjoitti:

hyvä olla ku selevänä polla ja romilleja nolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu