ikuinen

Selkärangassa keskellä kuoppa ja kuin isompi väli,aiheuttaa kipua ja puristusta.Tuntuu kuin selkä menisi jotenkin mutkalle.Tämä kuoppa ihmetyttää, voisiko olla että on ollut aiemmin lievä murtuma tai nikama painunut jotenkin.
3735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lääkärille, hän voi lähettää rtg-kuvaan. Kyseessä voi olla esim.nikamansiirtymä, itselläni on selkeä kuoppa selkärangassa ja rtg-kuvauksessa löytyi tuollainen reipas nikamansiirtymä. Useinhan se sitten tuntuu selkärankaa tunnustelemalla ja näkyykin, varsinkin kumartaessa.

Äänestä
  • vai kärsitkö siitä yhä vapaaehtoisesti?

    Äänestä

  • paikoilleen sen kirjoitti:

    vai kärsitkö siitä yhä vapaaehtoisesti?

    ja ainoastaan kirurgi.
    Läheskään aina ei leikkausta tehdä, vaan tilannetta seurataan.
    Itse en ole joutunut leikkaukseen. Kipuja on, tulee ja menee. Kaikille ei siirtymä aiheuta vaivoja.
    Tällaista selkäsairautta ei saa käsitellä missään niksauttajalla, vaikka täällä joku niin väittääkin kivenkovaan.
    Hakeudu lääkäriin! Voi olla että sinulla on jokin muukin vika/sairaus selässäsi, kannattaa selvittää kuitenkin ennen kuin äityy pahemmaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaivaaaa kirjoitti:

Selkärangassa keskellä kuoppa ja kuin isompi väli,aiheuttaa kipua ja puristusta.Tuntuu kuin selkä menisi jotenkin mutkalle.Tämä kuoppa ihmetyttää, voisiko olla että on ollut aiemmin lievä murtuma tai nikama painunut jotenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu