By Bass-venttiili..

joku ystävällisesti selittää mikä kyseinen osa on ja mikä sen tarkoitus ja toimintaperiaate on.. Dump-valven tarkoituksen ja toiminnan viimein taisin saada selville.. Ei oo vielä oikein tuttua tää turboautojen viritystekniikka. Kiitokset etukäteen!
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ventiilin tarkoitus ja toiminta on lähes sama kun dump-valven,ero on siinä että by bass venttiili päästää ilman takaisin ahtimen imupuolelle kun taas dumppi päästi sen ilman ulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voisiko? kirjoitti:

joku ystävällisesti selittää mikä kyseinen osa on ja mikä sen tarkoitus ja toimintaperiaate on.. Dump-valven tarkoituksen ja toiminnan viimein taisin saada selville.. Ei oo vielä oikein tuttua tää turboautojen viritystekniikka. Kiitokset etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu