Kunnon päättäjä
Niitä harvoja
111227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
tietysti RAIPPE yrittää kalastella vähän ääniä itselleen TAAS kerran samalla aiheella.
"Koen itse olevani vastuussa kuntalaisille ja kannattajilleni." MUAHHAAAHHAA!!
hyvä raippe, kerran sulle!
vanhat seniilit valtuutetut ja toimittajt olkaa vaiti teitä ei enää tarvita
Voi vittu taas näitä, raimo sitä, raimo tätä. Elääks toi edes vaalikauden loppuu vaikka tuliskin valituks.
En kaikkea tiedä,mutta kyllä hän on ainut valtuutetuista,kuka on ollu hereillä ja ymmärtäny nämä sataman ongelmat,mut yksinään on paha tehdä mitää,muut pösilöjä,kyllä Raikka äänensä ansaitsee,sanokaa mitä sanotte..
Tietääkö kukaan kenen toimeksiannosta Raimo kirjoittelee ?. Kauppiaana ja kaupunginhallituksen jäsenenä ei luulisi mollaavan aiheetta myynnissä olevaa HMT:tä jos yhtään ajattelee kaupungin etua. Raimo on vuosia vaatinut HMT:n myyntiä ja nyt kun ostaja on tiedossa niin Raimo yrittää jostain syystä saada kauppoja peruuntumaan tai myyntihinnan mahdollisimman huonoksi kun jatkuvasti mollaa myytävänä olevaa yritystä.
Mikä olisi tilanne nyt Haminassa jos HMT olisi jätetty perustamatta silloin syksyllä 1999 kun Steveco ilmoitti -99 alkuvuodesta siirtävänsä kaiken konttiliikenteen pois Haminasta. Ilman HMT:tä oltaisiin ihan tyhjän päällä nyt kun Steveco on ilmeisesti ihan oikeasti siirtymässä Kotkaan ja syksyllä Vuosaareen.
harvoja selkärankaisia joita haminasta löytyy. Johan Raimo omalla bisneksellä on todistanut että osaa hommansa. TUollainen mies pitäisiä olla kaupungin päättäjänä ja pari samanlaista kaveriks nii johan alkais hamina kukoistaa. KIITOS RAIMO!!! Sulla suuri tuki takana, et näytä näille paskahousuille!!
Raimo kuulu SDP:n eikä ole SAK:n jäsen.
Työläisen etua voi ajaa vain vasemmistolainen ja SAK:n jäsen!
Haminalaisten etua ei ole missään nimessä verorahojen tuhlailu kun olisi tarpeellisia paikkojakin minne pitäisi niitä käyttää mihin ei enää Haminalla rahat riitä.
Asiaa Haminassa tuhlaillut vain kaikki rahat.
Kaikki Haminalaiset ovat samalla asialla tai korjaan samassa kusessa ei siinä pidä olla Sak tai Sdp jäsen että saisi Haminan asiat saada kuntoon ennemmin pitää olla liikemiesälyä tämän tapaisessa tilanteessa missä Hamina tällä hetkellä kahlaa muitakin kun Raimo.
Työläisten etua tartte kenenkään ajaa. Pysykööt ruodussa ja tehkööt töitä niin saavatten leipää vastikkeeksi. Ei ne ajelleet mersuilla duunarit N:liitossakaan, miks niillä pitäis täällä olla sellaiset?